xarchiver 0.4.2rc2 - en to sq translation catalogue (268 entries)

en: Original
sq: Origjinal

en: Compressed
sq: E ngjeshur

en: Attr
sq: Atr

en: Time
sq: Kohë

en: Date
sq: Datë

en: Add files
sq: Shto kartela

en: Selection
sq: Përzgjedhje

en: File Paths:
sq: Shtigje Kartelash:

en: Store full paths
sq: Depozito shtigje të plotë

en: Do not store paths
sq: Mos depozito shtigje

en: Options
sq: Mundësi

en: Update and add
sq: Përditëso dhe shto

en: This option will add any new files and update any files which have been modified since the archive was last created/modified
sq: Kjo mundësi do të shtojë çfarëdo kartele të re dhe përditësojë çfarëdo kartele që është ndryshuar qëkur u krijua/ndryshua arkivi së fundmi.

en: Freshen and replace
sq: Freskoje dhe zëvendësoje

en: This option affects the archive only if it has been modified more recently than the version already in the archive; unlike the update option it will not add files that are not already in the archive
sq: Kjo mundësi prek arkivin vetëm nëse është ndryshuar së fundmi më vonë se versioni tashmë në arkiv; ndryshe nga mundësia e përditësimit, ky nuk do të shtojë kartela që nuk janë që mëparë në arkiv.

en: Include subdirectories
sq: Kalo edhe nëndrejtoritë

en: Create a solid archive
sq: Prodho një arkivë të qëndrueshme

en: In a solid archive the files are grouped together featuring a better compression ratio
sq: Në një arkiv të qëndrueshëm kartelat grupohen bashkë duke bërë të mundur një përpjestim më të mirë ngjeshjeje.

en: Delete files after adding
sq: Hiqi kartelat pas shtimit

en: Actions:
sq: Veprime:

en: Compression:
sq: Ngjeshje:

en: Password:
sq: Fjalëkalim:

en: Encryption:
sq: Kodim:

en: _Add
sq: _Shto

en: 0 = no compression, 5 is default, 9 = best compression but slowest
sq: 0 = pa ngjeshje, 5 është parazgjedhje, 9 = ngjeshja më e mirë por më e ngadalta

en: 0 = no compression, 6 is default, 9 = best compression but slowest
sq: 0 = pa ngjeshje, 6 është parazgjedhje, 9 = ngjeshja më e mirë por më e ngadalta

en: 0 = no compression, 3 is default, 5 = best compression but slowest
sq: 0 = pa ngjeshje, 3 është parazgjedhje, 5 = ngjeshja më e mirë por më e ngadalta

en: 0 = no compression, 1 is default, 4 = fastest but least compression
sq: 0 = pa ngjeshje, 1 është parazgjedhje, 4 = ngjeshja më e mirë por më e ngadalta

en: 5 = default compression, 7 = max compression
sq: 5 = ngjeshje parazgjedhje, 7 = ngjeshja më e madhe

en: Can't add files to the archive:
sq: S'shtoj dot kartela te arkiva:

en: You haven't selected any files to add!
sq: S'përzgjodhët ndonjë kartelë për shtim!

en: You missed the password!
sq: Dolët huq me fjalëkalimin!

en: Please enter it!
sq: Ju lutem jepeni!

en: Adding files to archive, please wait...
sq: Po shtohen kartela te arkiva, ju lutem prisni...

en: Can't run the archiver executable:
sq: S'xhiroj dot të ekzekutueshmin e arkivuesit:

en: Can't create temporary directory in /tmp:
sq: S'krijoj dot drejtori të përkohshme në /tmp:

en: Ratio
sq: Përpjestim

en: Attributes
sq: Veti

en: Points to
sq: Shpie tek

en: Permissions
sq: Leje

en: Owner/Group
sq: Pronar/Grup

en: Size
sq: Madhësi

en: An error occurred!
sq: Ndodhi një gabim!

en: Archiver output
sq: Përfundim arkivuesi

en: An error occurred while accessing the archive:
sq: Ndodhi një gabim gjatë hyrjes në arkivë:

en: Save the archive as
sq: Ruaje arkivin si

en: Can't open file "%s":
sq: S'hap dot kartelën "%s":

en: Sorry,this archive format is not supported:
sq: Na ndjeni, ky format arkivi nuk mbulohet:

en: the proper archiver is not installed!
sq: nuk është instaluar arkivuesi i duhur!

en: Can't allocate memory for the archive structure:
sq: S'siguroj dot kujtesë për strukturën e arkivit:

en: Opening archive,please wait...
sq: Po hapet arkiva, ju lutem prisni...

en: Testing archive,please wait...
sq: Po provohet arkiva, ju lutem prisni...

en: Print the archive content as HTML
sq: Shtype lëndën e arkivës si HTML

en: Print the archive content as text
sq: Shtype lëndën e arkivës si tekst

en: Archive contents:
sq: Përmbajtje arkive:

en: 
    Name:
sq: 
    Emër:

en: Compressed   size:
sq: Madhësi e ngjeshur:

en: Uncompressed size:
sq: Madhësi e pangjeshur:

en: Number of files:
sq: Numër kartelash:

en: Comment:
sq: Koment:

en: Files:%*s%s
sq: Kartela:%*s%s

en: |Compressed
sq: |<th>E ngjeshur:</th>

en: <th>Files:</th>
sq: <th>Kartela:</th>

en: <th>Compressed:</th>
sq: <th>Ngjeshur:</th>

en: Are you sure you want to do this?
sq: Jeni i sigurt se doni të bëhet kjo?

en: Can't convert the archive to self-extracting:
sq: S'e shndërroj dot arkivin në vetëpërftues:

en: Can't write the unzipsfx module to the archive:
sq: S'shkruaj dot modulin unzipsfx te arkivi:

en: Please select the 7zCon.sfx module
sq: Ju lutem përzgjidhni modul 7zCon.sfx

en: Save the self-extracting archive as
sq: Ruaj arkivin vetëpërftues si

en: Open an archive
sq: Hap një arkivë

en: All files
sq: Tërë kartelat

en: Only archives
sq: Vetëm arkiva

en: Filename
sq: Emër kartele

en: Doing so will probably corrupt your archive!
sq: Të bërët kështu ka gjasa të dëmtojë arkivën tuaj!

en: Do you really want to cancel?
sq: Doni vërtet të anulohet?

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: selected
sq: përzgjedhur

en: %d file and %d dir %s (%s) | %d files and %d dirs %s (%s)
sq[0]: %d kartelë dhe %d drejtori %s (%s)
sq[1]: %d kartela dhe %d drejtori %s (%s)

en: %d dir %s (%s) | %d dirs %s (%s)
sq[0]: %d drejtori %s (%s)
sq[1]: %d drejtori %s (%s)

en: %d file %s (%s) | %d files %s (%s)
sq[0]: %d kartelë %s (%s)
sq[1]: %d kartela %s (%s)

en: Can't perform another extraction:
sq: S'kryej dot një përftim tjetër:

en: Please wait until the completion of the current one!
sq: Ju lutem prisni deri në plotësimin e atij të çastit!

en: You don't have the right permissions to extract the files to the directory "%s".
sq: Nuk keni lejet e nevojshme për të përftuar kartela brenda dosjes "%s".

en: Can't perform extraction!
sq: S'kryej dot përftimin!

en: Sorry,I could not perform the operation!
sq: Më ndjeni, nuk e kreva dot veprimin!

en: Can't perform this action:
sq: S'e bëj dot këtë veprim:

en: You have to install rar package!
sq: Duhet të instaloni paketën rar!

en: You can't add content to deb packages!
sq: S'mund të shtoni t add content to deb packages!

en: You can't add content to rpm packages!
sq: S'mund të shtoni përmbajtje te paketa rpm!

en: The archiver doesn't support this feature!
sq: Arkivuesi nuk e mbulon këtë karakteristikë!

en: You didn't set which browser to use!
sq: S'përcaktuat cili shfletues të përdoret!

en: Please go to Preferences->Advanced and set it.
sq: Ju lutem shkoni te Parapëlqimet->Të mëtejshme dhe caktojeni.

en: This file type is not supported!
sq: Ky lloj kartele nuk mbulohet!

en: Please install xdg-utils package.
sq: Ju lutem instaloni paketën xdg-utils.

en: You didn't set which program to use for opening this file!
sq: S'përcaktuat cili program të përdoret për hapjen e kësaj kartele!

en: Failed to launch the application!
sq: Dështoi nisja e zbatimit!

en: Comment
sq: Koment

en: From File
sq: Nga Kartelë

en: Open a text file
sq: Hap kartelë tekst

en: Can't open file %s:
sq: S'hapet dot kartela %s:

en: Date modified
sq: Datë ndryshimi

en: Extract to:
sq: Përfto te:

en: Selected files
sq: Kartela të përzgjedhura

en: Files:
sq: Kartela:

en: Files
sq: Kartela

en: Overwrite existing files
sq: Mbishkruaj kartela ekzistuese

en: Extract files with full path
sq: Përftoji kartelat me shteg të plotë

en: The archive's directory structure is recreated in the extraction directory
sq: Struktura e drejtorive të arkivit rikrijohet te drejtoria e përftimit.

en: Touch files
sq: Prek kartela

en: When this option is used,tar leaves the data modification times of the files it extracts as the times when the files were extracted,instead of setting it to the times recorded in the archive
sq: Kur përdoret kjo mundësi, në vend që të ndryshojë kohët e regjistruara në arkiv, tar-i lë si kohë ndryshimi të kartelave që përfton kohën kur u përftuan kartelat.

en: Freshen existing files
sq: Fresko kartela ekzistuese

en: Extract only those files that already exist on disk and that are newer than the disk copies
sq: Përfto vetëm ato kartela që gjenden tashmë në disk dhe që janë më të reja se kopjet në disk.

en: Update existing files
sq: Përditëso kartela ekzistuese

en: This option performs the same function as the freshen one,extracting files that are newer than those with the same name on disk,and in addition it extracts those files that do not already exist on disk
sq: Kjo mundësi përmbush të njëjtin fuksion si ai për freskim, duke përftuar kartela që janë më të reja se sa ato me të njëjtin emër në disk, e si shtesë, përfton edhe ato kartela që nuk gjenden në disk.

en: Options
sq: Mundësi

en: _Extract
sq: _Përfto

en: Decompress file
sq: Çngjesh kartelë

en: Extract files
sq: Përfto kartela

en: You missed where to extract the files!
sq: Nuk treguat ku të përftohen kartelat!

en: Please enter the extraction path.
sq: Ju lutem jepni shteg përftimi.

en: This archive is encrypted!
sq: Kjo arkivë është e koduar!

en: Please enter the password.
sq: Ju lutem jepni fjalëkalimin.

en: Extracting files from archive,please wait...
sq: Po përfothen kartela prej arkivit, ju lutem prisni...

en: Archive Name
sq: Emër Arkive

en: Path
sq: Shteg

en: Multi-Extract
sq: Shumë-Përftim

en: Extract to dir "Archive Name"
sq: Përftoje te drejtoria "Emër Arkivi"

en: This option extracts archives in directories named with the archive names
sq: Kjo mundësi bën që arkivat të përftohen në drejtori të emërtuara sipas emrave të arkivave

en: Destination dirs:
sq: Drejtori vendmbërritje:

en: Extract pathnames
sq: Përfto emra shtigjesh

en: Options:
sq: Mundësi:

en: Please select the archives you want to extract
sq: Ju lutem përzgjidhni kartelat që doni të përfothen

en: Please select the destination directory
sq: Ju lutem përzgjidhni drejtorinë vendmbërritje

en: Can't multi-extract archives:
sq: S'mund të përftohen kartela shumëpërftimesh:

en: You haven't added any of them!
sq: S'keni shtuar ndonjë prej tyre!

en: Please fill the "Extract to" field!
sq: Ju lutem plotësoni fushën "Përftoje te"!

en: Some errors occurred:
sq: Ndodhën ca gabime:

en: Timestamp
sq: Vulë kohore

en: _Archive
sq: _Arkivë

en: List as
sq: Radhite si

en: Text file
sq: Kartelë tekst

en: HTML file
sq: Kartelë HTML

en: _Test
sq: Provo

en: _Properties
sq: _Veti

en: A_ction
sq: _Veprim

en: A_dd
sq: _Shto

en: Rename
sq: Riemërtoje

en: Make SF_X
sq: Krijo SF _X

en: _Multi-Extract
sq: _Shumë-Përftim

en: Archive comment
sq: Koment arkivi

en: Select _all
sq: Përzgjidhi të _tëra

en: Dese_lect all
sq: Ç_përzgjidhi të tëra

en: Select _by pattern
sq: Përzgjidhni _sipas mostrash

en: Cmd-line outp_ut
sq: Për_fundim rreshti urdhri

en: Enter passwo_rd
sq: Jepni _fjalëkalimin

en: _Preferences
sq: _Parapëlqime

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Thanks to
sq: _Faleminderit

en: New
sq: e Re

en: Create a new archive
sq: Krijo arkiv të ri

en: Open
sq: Hap

en: Back
sq: Mbrapsht

en: Up
sq: Sipër

en: Forward
sq: Përpara

en: Home
sq: Shtëpi

en: Root
sq: Rrënjë

en: Add
sq: Shto

en: Extract
sq: Përfto

en: Stop
sq: Ndal

en: Cancel current operation
sq: Anulo veprimin e çastit

en: Location:
sq: Vend:

en: Archive tree
sq: Pemë arkivi

en: This is Xarchiver led status. When it's flashing Xarchiver is busy
sq: Kjo është drita për gjendjen e Xarchiver-it. Kur xixëllon Xarchiver-i është i zën

en: Close archive
sq: Mbyll arkivën

en: <span weight='bold' size='larger'>Password required for:</span>
sq: <span weight='bold' size='larger'>Fjalëkalim i domosdoshëm për:</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Enter password for:</span>
sq: <span weight='bold' size='larger'>Jepni fjalëkalimin për:</span>

en: _Password:
sq: _Fjalëkalim:

en: Open With
sq: Hape Me

en: View
sq: Shihni

en: Cut
sq: Prije

en: Copy
sq: Kopjoje

en: Paste
sq: Ngjite

en: Delete
sq: Fshij

en: Select by Pattern
sq: Përzgjidhni sipas Mostrash

en: Pattern:
sq: Mostër:

en: example: *.txt; ac*
sq: shembull: *.txt; ac*

en: _Select
sq: _Përzgjidhni

en: Archive Properties
sq: Veti Arkive

en: Name:
sq: Emër:

en: Path:
sq: Shteg:

en: Type:
sq: Tip:

en: Encrypted:
sq: Koduar:

en: Modified on:
sq: Ndryshuar më:

en: Compressed size:
sq: Madhësi e ngjeshur:

en: Uncompressed size:
sq: Madhësi e pangjeshur:

en: Comment:
sq: Koment:

en: Number of files:
sq: Numër kartelash:

en: Compression ratio:
sq: Përpjestim ngjeshjeje:

en: Extracting from archive:
sq: Po përftohet prej arkive:

en: Adding to archive:
sq: Po shtohet te arkiva:

en: Total Progress:
sq: Përparim Gjithsej:

en: Extract archive to the destination directory and quits.
sq: Përfton arkivën te drejtori vendmbërritje dhe del.

en: destination archive
sq: arkivë vendmbërritje

en: Extract archive by asking the extraction directory and quits.
sq: Përfton arkivën duke pyetur për drejtori vendmbërritje dhe del.

en: archive
sq: arkivë

en: Multi-extract archives
sq: Arkiva shumë-përftim

en: filenames
sq: emra kartelash

en: Add the given files by asking the name of the archive and quits.
sq: Shto kartelat e dhëna duke pyetur për emrin e arkivit dhe dil.

en: file1 file2 file3 ... fileN
sq: kartelë1 kartelë2 kartelë3 ... kartelëN

en: Add files to archive by asking their filenames and quits.
sq: Shto kartela te arkivi duke pyetur për emra kartelash për to dhe dil.

en: [archive name]
sq: [emër arkive]

en: xarchiver: %s
    Try xarchiver --help to see a full list of available command line options.
sq: xarchiver: %s
    Provoni xarchiver --help për të parë një listë të plotë për mundësi rreshti urdhrash që mund të kihen.

en: Can't extract files from the archive:
sq: S'mund të përftoj kartela prej arkivit:

en: You missed the archive name!
sq: Nuk dhatë emrin e arkivit!

en: Select "New" to create or "Open" to open an archive
sq: Përzgjidhni "Të re" për të krijuar ose "HapOpen" për të hapur një arkivë

en: Can't allocate memory for the archive structure!
sq: S'siguroj dot kujtesë për strukturën e arkivës!

en: Open the selected files with
sq: Hapi kartelat e përzgjedhura me

en: Open <i>%s</i> with:
sq: Hape <i>%s</i> me:

en: Use a custom command:
sq: Përdor urdhër vetjak:

en: Browse
sq: Shfletoni

en: Select an application
sq: Përzgjidhni zbatim

en: Cr_eate
sq: Kr_ijo

en: Archive type:
sq: Tip arkive:

en: Choose the archive type to create
sq: Zgjidhni tip për arkivën që do të krijohet

en: Add the archive extension to the filename
sq: Shto te emri i kartelës zgjatim arkive

en: "%s" is already open!
sq: "%s" është hapur tashmë!

en: Can't create a new archive:
sq: S'krijoj dot arkivë të re:

en: The archive "%s" already exists!
sq: Ka tashmë një arkivë "%s"!

en: Do you want to overwrite it?
sq: Doni ta mbishkruani?

en: Preferences
sq: Parapëlqime

en: Archive
sq: Arkivë

en: Window
sq: Dritare

en: Advanced
sq: Të mëtejshme

en: Preferred archive format
sq: Format i parapëlqyer arkivash:

en: Confirm deletion of files
sq: Ripohoni fshirje kartelash

en: Sort archive by filename
sq: Rendit përmbajtje sipas emrash kartelash

en: The filename column is sorted after loading the archive
sq: Shtylla me emrat e kartelave renditet pasi të jetë ngarkuar arkivi

en: This option takes more memory with large archives
sq: Kjo mundësi zë më shumë shumë kujtesë me arkiva të mëdha

en: Icons size (requires restart)
sq: Madhësi ikonash për tipe kartelash

en: large
sq: të mëdha

en: small
sq: të vogla

en: Show archive comment
sq: Dritare komenti mbi arkivin

en: If checked the archive comment is shown after the archive is loaded
sq: Shfaq shtyllë vendesh

en: Show archive tree sidebar
sq: Shfaqe ndihmën HTML me:

en: Show archive location bar
sq: Shfaq shtyllë vendi arkivash

en: Web browser to use:
sq: Firefox

en: choose...
sq: zgjidhni...

en: Open text files with:
sq: Kartelat tekst hapi me:

en: Open image files with:
sq: Hap kartela pamjesh me:

en: Preferred temp directory:
sq: Drejtori e përkohshme e parapëlqyer:

en: Save window geometry
sq: Ruaj gjeometrinë e dritares

en: Allow subdirs with drag and drop
sq: Lejo nëndrejtori përmes merr-dhe-vër

en: This option includes the subdirectories when you add files with drag and drop
sq: Kjo mundësi përfshin nëndrejtoritë kur shtoni kartela me "merr dhe vër"

en: <span color='red' style='italic'>Please install xdg-utils package so that
    Xarchiver can recognize more file types.</span>
sq: <span color='red' style='italic'>Ju lutem instaloni paketën xdg-utils që kështu
    Xarchiver-i të mund të njohë më tepër lloje kartelash.</span>

en: Choose the temp directory to use
sq: Zgjidhni drejtori të përkohshme për t'u përdorur

en: Choose the application to use
sq: Zgjidhni zbatim për t'u përdorur

en: Method
sq: Metodë

en: Can't open RPM file %s:
sq: S'hap dot kartelë RPM %s:

en: Permission
sq: Leje

en: Hard Link
sq: Lidhje Hard

en: Owner
sq: Pronar

en: Group
sq: Grup

en: Can't fseek to position 104:
sq: S'përmbush dot fseek te pozicioni:

en: Can't read data from file:
sq: S'lexoj dot të dhëna prej kartele:

en: Can't fseek in file:
sq: S'përmbush dot fseek në kartelë:

en: A GTK+2 only archive manager
sq: Përgjegjës arkivash vetëm për GTK+2

en: Archive manager
sq: Përgjegjës arkivash
