xarchiver 0.5.0rc1 - en to pl translation catalogue (266 entries)

en: 
    Name:
pl: 
    Nazwa:

en: "%s" is already open!
pl: "%s" jest już otwarty!

en: %d dir %s (%s) | %d dirs %s (%s)
pl[0]: %d folder %s (%s)
pl[1]: %d foldery %s (%s)
pl[2]: %d folderów %s (%s)

en: %d file %s (%s) | %d files %s (%s)
pl[0]: %d plik %s (%s)
pl[1]: %d pliki %s (%s)
pl[2]: %d plików %s (%s)

en: %d file and %d dir %s (%s) | %d files and %d dirs %s (%s)
pl[0]: %d plik and %d folder %s (%s)
pl[1]: %d pliki and %d foldery %s (%s)
pl[2]: %d plików and %d folderów %s (%s)

en: 0 = no compression, 1 is default, 4 = fastest but least compression
pl: 0 = brak kompresji, 1 - domyślne, 4 = najszybsza, lecz najgorsza kompresja

en: 0 = no compression, 3 is default, 5 = best compression but slowest
pl: 0 = brak kompresji, 3 - domyślne, 5 = najlepsza, lecz najwolniejsza kompresja

en: 0 = no compression, 5 is default, 9 = best compression but slowest
pl: 0 = brak kompresji, 5 - domyślne, 9 = najlepsza, lecz najwolniejsza kompresja

en: 0 = no compression, 6 is default, 9 = best compression but slowest
pl: 0 = brak kompresji, 6 - domyślne, 9 = najlepsza, lecz najwolniejsza kompresja

en: 5 = default compression, 7 = max compression
pl: 5 = domyślna kompresja, 7 = maksymalna kompresja

en: <span color='red' style='italic'>Please install xdg-utils package so that
    Xarchiver can recognize more file types.</span>
pl: <span color='red' style='italic'>Proszę zainstalować pakiet xdg-utils w 
    celu dodania wsparcia dla większej ilości typów plików.</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Enter password for:</span>
pl: <span weight='bold' size='larger'>Wprowadź hasło do:</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Password required for:</span>
pl: <span weight='bold' size='larger'>Wymagane hasło do:</span>

en: <th>Compressed:</th>
pl: <th>Skompresowane:</th>

en: <th>Files:</th>
pl: <th>Pliki:</th>

en: A GTK+2 only archive manager
pl: Program zarządzający archiwami oparty wyłącznie o GTK+2

en: A_ction
pl: A_kcja

en: A_dd
pl: _Dodaj

en: Actions:
pl: Akcje:

en: Add
pl: Dodaj

en: Add files
pl: Dodaj pliki

en: Add files to archive by asking their filenames and quits.
pl: Dodaje pliki do podanego archiwum, pytając o ich nazwy i wychodzi.

en: Add the archive extension to the filename
pl: Dodaj rozszerzenie archiwum do nazwy pliku

en: Add the given files by asking the name of the archive and quits.
pl: Dodaje pliki, pytając o nazwę archiwum i wychodzi.

en: Adding files to archive, please wait...
pl: Dodawanie plików do archiwum, proszę czekać...

en: Adding to archive:
pl: Dodawanie do archiwum:

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Allow subdirs with drag and drop
pl: Dopuść podkatalogi podczas metody "przeciągnij i upuść"

en: An error occurred while accessing the archive:
pl: Wystąpił błąd podczas próby dostępu do archiwum:

en: An error occurred!
pl: Wystąpił błąd!

en: Archive
pl: Archiwum

en: Archive Name
pl: Nazwa archiwum

en: Archive Properties
pl: Właściwości archiwum

en: Archive comment
pl: Komentarz archiwum

en: Archive contents:
pl: Zawartość archiwum:

en: Archive manager
pl: Zarządca archiwów

en: Archive tree
pl: Drzewo archiwum

en: Archive type:
pl: Typ archiwum:

en: Archiver output
pl: Wyjście programu kompresującego

en: Are you sure you want to do this?
pl: Jesteś pewien, że chcesz to zrobić?

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Back
pl: Wstecz

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Can't add files to the archive:
pl: Nie mogę dodać plików do archiwum:

en: Can't allocate memory for the archive structure!
pl: Nie można zaalokować pamięci dla struktury archiwum!

en: Can't allocate memory for the archive structure:
pl: Nie można zaalokować pamięci dla struktury archiwum:

en: Can't convert the archive to self-extracting:
pl: Nie można skonwertować archiwum do archiwum samorozpakowującego:

en: Can't create a new archive:
pl: Nie można utworzyć nowego archiwum:

en: Can't create temporary directory in /tmp:
pl: Nie można utworzyć katalogu tymczasowego w /tmp:

en: Can't extract files from the archive:
pl: Nie można rozpakować plików z archiwum:

en: Can't fseek in file:
pl: Nie mogę wykonać fseek w pliku:

en: Can't fseek to position 104:
pl: Nie mogę fseek-ować do pozycji 104:

en: Can't multi-extract archives:
pl: Nie można rozpakować archiwów:

en: Can't open RPM file %s:
pl: Nie mogę otworzyć pliku RPM %s:

en: Can't open file "%s":
pl: Nie można otworzyć pliku "%s":

en: Can't open file %s:
pl: Nie można otworzyć pliku %s:

en: Can't perform another extraction:
pl: Nie można wykonać jeszcze jednej ekstrakcji:

en: Can't perform extraction!
pl: Nie mogę wykonać ekstrakcji!

en: Can't perform this action:
pl: Nie mogę wykonać tej operacji:

en: Can't read data from file:
pl: Nie mogę odczytać danych z pliku:

en: Can't run the archiver executable:
pl: Nie można uruchomić pliku wykonywalnego archiwizatora:

en: Can't write the unzipsfx module to the archive:
pl: Nie mogę dopisać modułu unzipsfx do archiwum:

en: Cancel current operation
pl: Anuluj bieżącą operację

en: Choose the application to use
pl: Wybierz aplikację

en: Choose the archive type to create
pl: Wybierz typ tworzonego archiwum

en: Choose the temp directory to use
pl: Wybierz katalog na pliki tymczasowe

en: Close archive
pl: Zamknij archiwum

en: Cmd-line outp_ut
pl: Wyjście _linii poleceń

en: Comment
pl: Komentarz:

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Compressed
pl: Skompresowane

en: Compressed   size:
pl: Rozmiar archiwum:

en: Compressed size:
pl: Rozmiar archiwum:

en: Compression ratio:
pl: Współczynnik kompresji:

en: Compression:
pl: Kompresja:

en: Confirm deletion of files
pl: Żądaj potwierdzenia usunięcia plików

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Cr_eate
pl: _Utwórz

en: Create a new archive
pl: Utwórz nowe archiwum

en: Create a solid archive
pl: Wygeneruj jednolite archiwum

en: Cut
pl: Wytnij

en: Date
pl: Data

en: Date modified
pl: Ostatnia zmiana

en: Decompress file
pl: Zdekompresuj plik

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete files after adding
pl: Usuń pliki po dodaniu

en: Dese_lect all
pl: Odznacz wszys_tkie

en: Destination dirs:
pl: Foldery docelowe:

en: Do not store paths
pl: Nie przechowuj ścieżek

en: Do you really want to cancel?
pl: Czy na pewno chcesz anulować?

en: Do you want to overwrite it?
pl: Czy chcesz je nadpisać?

en: Doing so will probably corrupt your archive!
pl: Ta operacja prawdopodobnie zniszczy twoje archiwum!

en: Encrypted:
pl: Szyfrowane:

en: Encryption:
pl: Szyfrowanie:

en: Enter passwo_rd
pl: Wprowadź _hasło

en: Extract
pl: Rozpakuj

en: Extract archive by asking the extraction directory and quits.
pl: Rozpakowuje archiwum, pytając o folder docelowy i wychodzi.

en: Extract archive to the destination directory and quits.
pl: Zakończ po rozpakowaniu archiwum do katalogu docelowego.

en: Extract files
pl: Rozpakuj pliki

en: Extract files with full path
pl: Rozpakuj pliki uwzględniając pełną ścieżkę

en: Extract only those files that already exist on disk and that are newer than the disk copies
pl: Rozpakuj tylko te pliki, które mają już swoje odpowiedniki na dysku i są od nich bardziej aktualne.

en: Extract pathnames
pl: Rozpakuj pełne ścieżki

en: Extract to dir "Archive Name"
pl: Rozpakuj do katalogów o nazwie archiwów

en: Extract to:
pl: Rozpakuj do:

en: Extracting files from archive,please wait...
pl: Rozpakowywanie plików z archiwum, proszę czekać...

en: Extracting from archive:
pl: Rozpakowywanie z archiwum:

en: Failed to launch the application!
pl: Nie udało się uruchomić aplikacji!

en: File Paths:
pl: Ścieżki Plików:

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Files
pl: Pliki

en: Files:
pl: Pliki:

en: Files:%*s%s
pl: Pliki:%*s%s

en: Forward
pl: Dalej

en: Freshen and replace
pl: Odśwież i zastąp

en: Freshen existing files
pl: Odśwież istniejące pliki

en: From File
pl: Z pliku

en: Group
pl: Grupa

en: HTML file
pl: plik HTML

en: Hard Link
pl: Twarde dowiązanie

en: Icons size (requires restart)
pl: Rozmiar ikon (wymaga ponownego uruchomienia)

en: If checked the archive comment is shown after the archive is loaded
pl: Po załadowaniu archiwum wyświetla dołączony komentarz

en: In a solid archive the files are grouped together featuring a better compression ratio
pl: W jednolitym archiwum pliki są grupowane, uzyskując dzięki temu lepszy współczynnik kompresji

en: Include subdirectories
pl: Dołącz podkatalogi

en: List as
pl: Wylistuj pliki jako

en: Location:
pl: Położenie:

en: Make SF_X
pl: Utwórz SF_X

en: Method
pl: Metoda

en: Modified on:
pl: Zmodyfikowany:

en: Multi-Extract
pl: Rozpakuj więcej archiwów

en: Multi-extract archives
pl: Rozpakuj więcej archiwów

en: Name:
pl: Nazwa:

en: New
pl: Nowy

en: No
pl: Nie

en: Number of files:
pl: Ilość plików:

en: Number of files:
pl: Ilość plików:

en: Only archives
pl: Tylko archiwa

en: Open
pl: Otwórz

en: Open <i>%s</i> with:
pl: Otwórz <i>%s</i> za pomocą:

en: Open With
pl: Otwórz za pomocą

en: Open a text file
pl: Otwórz plik tekstowy

en: Open an archive
pl: Otwórz archiwum

en: Open image files with:
pl: Otwieraj pliki graficzne za pomocą:

en: Open text files with:
pl: Otwieraj pliki tekstowe za pomocą:

en: Open the selected files with
pl: Otwórz zaznaczone pliki za pomocą:

en: Opening archive,please wait...
pl: Otwieranie archiwum, proszę czekać...

en: Options
pl: Opcje

en: Options
pl: Opcje

en: Options:
pl: Opcje:

en: Original
pl: Oryginał

en: Overwrite existing files
pl: Nadpisz istniejące pliki

en: Owner
pl: Właścicel

en: Owner/Group
pl: Właściciel/Grupa

en: Password:
pl: Hasło:

en: Paste
pl: Wklej

en: Path
pl: Ścieżka

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Pattern:
pl: Wzorzec:

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Please check the 'Store archiver output' option to see it.
pl: Zaznacz opcję "Zapamiętaj wyjście archwizatora", aby je zobaczyć.

en: Please enter it!
pl: Proszę je wprowadzić!

en: Please enter the extraction path.
pl: Proszę wprowadzić ścieżkę do katalogu rozpakowywania.

en: Please enter the password.
pl: Proszę wprowadzić hasło.

en: Please fill the "Extract to" field!
pl: Proszę wypełnić pole "Rozpakuj do"!

en: Please go to Preferences->Advanced and set it.
pl: Proszę dokonać wyboru w oknie Ustawienia->Zaawansowane.

en: Please install xdg-utils package.
pl: Proszę zainstalować pakiet xdg-utils.

en: Please select the 7zCon.sfx module
pl: Proszę wybrać moduł 7zCon.sfx

en: Please select the archives you want to extract
pl: Proszę wybrać pliki do rozpakowania

en: Please select the destination directory
pl: Proszę wybrać katalog docelowy

en: Please wait until the completion of the current one!
pl: Proszę czekać, dopóki bieżąca operacja nie jest ukończona!

en: Points to
pl: Wskazuje na

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Preferred archive format
pl: Preferowany typ archiwum

en: Preferred temp directory:
pl: Preferowany katalog tymczasowy:

en: Print the archive content as HTML
pl: Wyświetl zawartość archiwum jako HTML

en: Print the archive content as text
pl: Wyświetl zawartość archiwum jako tekst

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Root
pl: Główny katalog

en: Save the archive as
pl: Zapisz archiwum jako

en: Save the self-extracting archive as
pl: Zachowaj samorozpakowywujące się archiwum jako %s

en: Save window geometry
pl: Zapamiętaj wymiary okna przy wyjściu

en: Select "New" to create or "Open" to open an archive
pl: Wybierz "Nowy" aby utworzyć lub "Otwórz" aby otworzyć archiwum

en: Select _all
pl: Z_aznacz wszystko

en: Select _by pattern
pl: Zaznacz według wz_orca

en: Select an application
pl: Wybierz aplikację!

en: Select by Pattern
pl: Zaznacz według wzorca

en: Selected files
pl: Zaznaczone pliki

en: Selection
pl: Zaznaczanie

en: Show archive comment
pl: Pokaż komentarz archiwum

en: Show archive location bar
pl: Pokaż pasek położenia

en: Show archive tree sidebar
pl: Pokaż panel drzewa archiwum

en: Size
pl: Rozmiar

en: Some errors occurred:
pl: Wystąpiły błędy:

en: Sorry,I could not perform the operation!
pl: Przykro mi, nie mogę wykonać tej operacji!

en: Sorry,this archive format is not supported:
pl: Przykro mi, ale ten typ archiwum nie jest obsługiwany:

en: Sort archive by filename
pl: Sortuj zawartość według nazw plików

en: Store archiver output
pl: Zapamiętaj wyjście archiwizatora

en: Store full paths
pl: Przechowuj pełne ścieżki

en: Testing archive,please wait...
pl: Testowanie spójności archiwum, proszę czekać...

en: Text file
pl: Plik tekstowy

en: The archive "%s" already exists!
pl: Archiwum "%s" już istnieje!

en: The archive's directory structure is recreated in the extraction directory
pl: Struktura katalogów archiwum jest ponownie tworzona w docelowym katalogu

en: The archiver doesn't support this feature!
pl: Program archiwizujący nie obsługuje tej funkcji!

en: The filename column is sorted after loading the archive
pl: Kolumna nazw plików jest sortowana po załadowaniu archiwum

en: This archive is encrypted!
pl: To archiwum jest szyfrowane!

en: This file type is not supported!
pl: Ten typ pliku nie jest obsługiwany!

en: This is Xarchiver led status. When it's flashing Xarchiver is busy
pl: Status aktywności Xarchivera. Miganie oznacza pracę programu.

en: This option affects the archive only if it has been modified more recently than the version already in the archive; unlike the update option it will not add files that are not already in the archive
pl: Gdy ta opcja jest zaznaczona, zawartość archiwum jest zmieniana tylko wtedy, gdy dodawany plik został zmodyfikowany później, niż jego odpowiednik istniejący już w archiwum. W przeciwieństwie do opcji "Aktualizuj" nie doda ona plikow, które nie istnieją w archiwum.

en: This option extracts archives in directories named with the archive names
pl: Rozpakowuje archiwa do katalogów o nazwie takiej, jak nazwy samych archiwów

en: This option includes the subdirectories when you add files with drag and drop
pl: Dołącza podkatalogi podczas dodawania katalogów metodą "przeciągnij i upuść"

en: This option performs the same function as the freshen one,extracting files that are newer than those with the same name on disk,and in addition it extracts those files that do not already exist on disk
pl: Ta opcja pełni tę samą funkcję co opcja odświeżania, rozpakowując pliki nowsze niż ich odpowiedniki z taką samą nazwą na dysku. Oprócz tego rozpakowuje wszystkie pozostałe pliki

en: This option takes more memory with large archives
pl: Ta opcja wymaga więcej pamięci przy dużych archiwach

en: This option will add any new files and update any files which have been modified since the archive was last created/modified
pl: Dodaje nowe i aktualizuje wszystkie pliki zmodyfikowane od czasu utworzenia lub ostatniej modyfikacji archiwum

en: Time
pl: Czas

en: Timestamp
pl: Znacznik czasu

en: Total Progress:
pl: Postęp:

en: Touch files
pl: Dotknij pliki

en: Type:
pl: Typ:

en: Uncompressed size:
pl: Rozmiar danych:

en: Uncompressed size:
pl: Rozmiar danych:

en: Up
pl: Góra

en: Update and add
pl: Zaktualizuj i dodaj

en: Update existing files
pl: Uaktualnij istniejące pliki

en: Use a custom command:
pl: Użyj innego polecenia:

en: Version
pl: Wersja

en: View
pl: Podgląd

en: Web browser to use:
pl: Przeglądarka internetowa:

en: When this option is used,tar leaves the data modification times of the files it extracts as the times when the files were extracted,instead of setting it to the times recorded in the archive
pl: Gdy ta opcja jest użyta, tar ustawia czas modyfikacji plików na czas rozpakowania (nadpisuje czas zapisany w archiwum).

en: Window
pl: Okno

en: Yes
pl: Tak

en: You can't add content to deb packages!
pl: Nie możesz dodawać zawartości do pakietów deb!

en: You can't add content to rpm packages!
pl: Nie możesz dodawać zawartości do pakietów rpm!

en: You didn't set which browser to use!
pl: Nie wybrałeś przeglądarki!

en: You didn't set which program to use for opening this file!
pl: Nie określiłeś programu do otwierania tego pliku!

en: You don't have the right permissions to extract the files to the directory "%s".
pl: Nie masz odpowiednich uprawnień, aby rozpakować pliki do folderu "%s".

en: You have to install rar package!
pl: Musisz zainstalować pakiet rar!

en: You haven't added any of them!
pl: Nie wybrano żadnych!

en: You haven't selected any files to add!
pl: Nie wybrano żadnych plików do dodania!

en: You missed the archive name!
pl: Nie podano nazwy archiwum!

en: You missed the password!
pl: Nie podano hasła!

en: You missed where to extract the files!
pl: Nie podano miejsca ekstrakcji plików!

en: [archive name]
pl: [nazwa archiwum]

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Archive
pl: _Archiwum

en: _Extract
pl: Ro_zpakuj

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Multi-Extract
pl: Rozpakuj wię_cej archiwów

en: _Password:
pl: _Hasło

en: _Preferences
pl: P_referencje

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: _Select
pl: Z_aznacz

en: _Thanks to
pl: _Podziękowania dla

en: archive
pl: archiwum

en: choose...
pl: wybierz...

en: destination archive
pl: archiwum docelowe

en: example: *.txt; ac*
pl: przykład: *.txt; ac*

en: file1 file2 file3 ... fileN
pl: plik1 plik2 plik3 ... plikN

en: filenames
pl: nazwy plików

en: large
pl: duże

en: selected
pl: zaznaczone

en: small
pl: małe

en: the proper archiver is not installed!
pl: odpowiedni archiwizator nie jest zainstalowany!

en: xarchiver: %s
    Try xarchiver --help to see a full list of available command line options.
pl: xarchiver: %s
    Spróbuj xarchiver --help, aby zobaczyć pełną listę dostępnych opcji linii poleceń.

en: |Compressed
pl: |Skompresowane
