xarchiver 0.5.0 - en to nb translation catalogue (267 entries)

en: Compressed
nb: Pakket

en: Time
nb: Tid

en: Date
nb: Dato

en: Add files
nb: Legg til filer

en: Selection
nb: Utvalg

en: File Paths:
nb: Filstier:

en: Store full paths
nb: Lagre hele stien

en: Do not store paths
nb: Ikke lagre stien

en: Options
nb: Innstillinger

en: Update and add
nb: Oppdater og legg til

en: This option will add any new files and update any files which have been modified since the archive was last created/modified
nb: Dette valget vil legge til nye filer samt oppdatere filer som er endret siden arkivet ble laget/oppdatert

en: Freshen and replace
nb: Oppdater og erstatt

en: This option affects the archive only if it has been modified more recently than the version already in the archive; unlike the update option it will not add files that are not already in the archive
nb: Dette valget påvirker arkivet bare hvis filer er modifisert etter at de er lagt til i arkivet. I motsetning til Oppdater-valget vil det ikke legge til filer som ikke allerede er i arkivet

en: Include subdirectories
nb: Inkluder undermapper

en: Create a solid archive
nb: Lag et kompakt arkiv

en: In a solid archive the files are grouped together featuring a better compression ratio
nb: I et kompakt arkiv er filene gruppert sammen for å gi bedre komprimering

en: Delete files after adding
nb: Slett filer etter de er lagt til

en: Actions:
nb: Aksjoner:

en: Compression:
nb: Komprimering:

en: Password:
nb: Passord:

en: Encryption:
nb: Kryptering:

en: _Add
nb: _Legg til

en: 0 = no compression, 5 is default, 9 = best compression but slowest
nb: 0 = ingen komprimering, 5 er forvalgt, 9 = best komprimering men tregere

en: 0 = no compression, 6 is default, 9 = best compression but slowest
nb: 0 = ingen komprimering, 6 er forvalgt, 9 = best komprimering men tregere

en: 0 = no compression, 3 is default, 5 = best compression but slowest
nb: 0 = ingen komprimering, 3 er forvalgt, 5 = best komprimering men tregere

en: 0 = no compression, 1 is default, 4 = fastest but least compression
nb: 0 = ingen komprimering, 1 er forvalgt, 4 = raskest men mindre komrimering

en: 5 = default compression, 7 = max compression
nb: 5 = forvalgt komprimering, 7 = maks komprimering

en: Can't add files to the archive:
nb: Kan ikke legge til filer i arkivet:

en: You haven't selected any files to add!
nb: Du har ikke valgt noen filer som skal legges til

en: You missed the password!
nb: Du glemte passordet

en: Please enter it!
nb: Legg det inn!

en: Adding files to archive, please wait...
nb: Legger til filer i arkivet, vennligst vent...

en: Can't run the archiver executable:
nb: Kan ikke kjøre arkivbinæren:

en: Can't create temporary directory in /tmp:
nb: Kan ikke opprette midlertidig mappe i /tmp:

en: Ratio
nb: Forhold

en: Attributes
nb: Egenskaper

en: Points to
nb: Peker til

en: Permissions
nb: Rettigheter

en: Owner/Group
nb: Eier/gruppe

en: Size
nb: Størrelse

en: An error occurred!
nb: En feil oppsto!

en: Please check the 'Store archiver output' option to see it.
nb: Vennligst kryss av for 'Lagre programlogg' for å se den.

en: Archiver output
nb: Programlogg

en: An error occurred while accessing the archive:
nb: En feil oppsto under lesing av arkivet:

en: Save the archive as
nb: Large arkivet som

en: Can't open file "%s":
nb: Klarte ikke å åpne filen "%s":

en: Sorry,this archive format is not supported:
nb: Beklager, dette arkivformatet er ikke støttet:

en: the proper archiver is not installed!
nb: riktig akrivprogram er ikke installert!

en: Can't allocate memory for the archive structure:
nb: Kan ikke allokere minne for arkivstrukturen:

en: Opening archive,please wait...
nb: Åpner arkiv, vennligst vent...

en: Testing archive,please wait...
nb: Tester arkiv, vennligst vent...

en: Print the archive content as HTML
nb: Skriv ut arkivinnhold som Html

en: Print the archive content as text
nb: Skriv ut arkivinnhold som tekst

en: Archive contents:
nb: Arkivinnhold:

en: 
    Name:
nb: 
    Navn:

en: Compressed   size:
nb: Komprimert størrelse:

en: Uncompressed size:
nb: Ukomprimert størrelse:

en: Number of files:
nb: Antall filer:

en: Comment:
nb: Kommentar:

en: Files:%*s%s
nb: Filer:%*s%s

en: |Compressed
nb: |Komprimert

en: <th>Files:</th>
nb: <th>Filer:</th>

en: <th>Compressed:</th>
nb: <th>Komprimert:</th>

en: Are you sure you want to do this?
nb: Er du sikker at du vil gjøre dette?

en: Can't convert the archive to self-extracting:
nb: Kan ikke konvertere arkivet til selvutpakkende arkiv:

en: Can't write the unzipsfx module to the archive:
nb: Kan ikke skrive 'unzipsfx' modul til arkivet:

en: Please select the 7zCon.sfx module
nb: Vennligst velg '7zCon.sfx' modul

en: Save the self-extracting archive as
nb: Lagre selvutpakkende arkiv som

en: Open an archive
nb: Åpne et arkiv

en: All files
nb: Alle filer

en: Only archives
nb: Bare arkiver

en: Filename
nb: Filnavn

en: Doing so will probably corrupt your archive!
nb: Å gjøre dette vil antakeligvis gjøre arkivet ditt korrupt!

en: Do you really want to cancel?
nb: Ønsker du å avbryte?

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: selected
nb: valgt

en: %d file and %d dir %s (%s) | %d files and %d dirs %s (%s)
nb[0]: %d fil og %d mappe %s (%s)
nb[1]: %d filer og %d mapper %s (%s)

en: %d dir %s (%s) | %d dirs %s (%s)
nb[0]: %d mappe %s (%s)
nb[1]: %d mapper %s (%s)

en: %d file %s (%s) | %d files %s (%s)
nb[0]: %d fil %s (%s)
nb[1]: %d filer %s (%s)

en: Can't perform another extraction:
nb: Kan ikke pakke ut en til:

en: Please wait until the completion of the current one!
nb: Vennligst vent til gjeldende fil er fullført!

en: You don't have the right permissions to extract the files to the directory "%s".
nb: Du har ikke korrekte rettigheter til å pakke ut filer i mappen "%s".

en: Can't perform extraction!
nb: Kan ikke pakke ut

en: Sorry,I could not perform the operation!
nb: Beklager, kan ikke utføre operasjonen!

en: Can't perform this action:
nb: Kan ikke utføre denne operasjonen:

en: You have to install rar package!
nb: Du må installere en 'rar' pakke!

en: You can't add content to deb packages!
nb: Du kan ikke legge til innhold i Debian pakker!

en: You can't add content to rpm packages!
nb: Du kan ikke legge til innhold i rpm pakker!

en: The archiver doesn't support this feature!
nb: Pakkeprogrammet støtter ikke denne funksjonen!

en: You didn't set which browser to use!
nb: Du har ikke satt hvilken nettleser som skal brukes!

en: Please go to Preferences->Advanced and set it.
nb: Vennligst endre under Innstillinger->Avansert.

en: This file type is not supported!
nb: Denne filtypen er ikke støttet!

en: Please install xdg-utils package.
nb: Vennligst installer en 'xdg-utils'-pakke.

en: You didn't set which program to use for opening this file!
nb: Da har ikke angitt hvilket program som skal åpne denne filen.

en: Failed to launch the application!
nb: Klarte ikke å starte programmet

en: Comment
nb: Kommentar

en: From File
nb: Fra fil

en: Open a text file
nb: Åpne en tekstfil

en: Can't open file %s:
nb: Kan ikke åpne filen %s:

en: Date modified
nb: Dato modifisert

en: Extract to:
nb: Pakk ut til:

en: Selected files
nb: Valgte filer

en: Files:
nb: Filer:

en: Files
nb: Filer

en: Overwrite existing files
nb: Overskriv eksisterende filer

en: Extract files with full path
nb: Pakk ut filer med full sti

en: The archive's directory structure is recreated in the extraction directory
nb: Arkivet sin mappestruktur er gjenskapt i målkatalogen.

en: Touch files
nb: Berør filer

en: When this option is used,tar leaves the data modification times of the files it extracts as the times when the files were extracted,instead of setting it to the times recorded in the archive
nb: Når dette valget brukes vil tar-programmet la endringsdato for filene den pakker ut være lik utpakkingstidpunktet, fremfor å sette endringstidspunktet til dato som ligger i arkivet.

en: Freshen existing files
nb: Oppdater eksisterende filer

en: Extract only those files that already exist on disk and that are newer than the disk copies
nb: Pakk ut bare de filene som allerede finnes og er nyere enn de som ligger i filsystemet.

en: Update existing files
nb: Oppdater eksisterende filer

en: This option performs the same function as the freshen one,extracting files that are newer than those with the same name on disk,and in addition it extracts those files that do not already exist on disk
nb: Dette valget pakker ut filer som allerede finnes i filsystemet og som har nyere date i arkivet. I tillegg tas også med alle filer som ikke finne i filsystemet.

en: Options
nb: Innstillinger

en: _Extract
nb: _Pakk ut

en: Decompress file
nb: Dekomprimer fil

en: Extract files
nb: Pakk ut filer

en: You missed where to extract the files!
nb: Du må angi hvor filene skal pakkes ut

en: Please enter the extraction path.
nb: Vennligst angi stien hvor filer skal pakkes ut.

en: This archive is encrypted!
nb: Dette arkivet er kryptert

en: Please enter the password.
nb: Skriv inn passord.

en: Extracting files from archive,please wait...
nb: Pakker ut filer fra arkivet, vennligst vent...

en: Archive Name
nb: Arkivnavn

en: Path
nb: Sti

en: Multi-Extract
nb: Multiutpakking

en: Extract to dir "Archive Name"
nb: Pakk ut i mappen "Arkivnavn"

en: This option extracts archives in directories named with the archive names
nb: Dette valget pakker ut arkiver i mapper navngitt etter arkivet sitt navn

en: Destination dirs:
nb: Målmapper:

en: Extract pathnames
nb: Pakk ut stier

en: Options:
nb: Innstillinger:

en: Please select the archives you want to extract
nb: Vennligst velg arkivene du ønsker å pakke ut

en: Please select the destination directory
nb: Angi hvor filer skal pakkes ut

en: Can't multi-extract archives:
nb: Kan ikke Multiutpakke arkivene:

en: You haven't added any of them!
nb: Du har ikke lagt til noen

en: Please fill the "Extract to" field!
nb: Fyll inn i "Pakk ut til" feltet

en: Some errors occurred:
nb: Feil oppsto:

en: Timestamp
nb: Tidsstempel

en: _Archive
nb: _Arkiv

en: List as
nb: List som

en: Text file
nb: Tekstfil

en: HTML file
nb: Html-fil

en: _Properties
nb: _Egenskaper

en: A_ction
nb: _Aksjon

en: A_dd
nb: _Legg til

en: Rename
nb: Gi nytt navn

en: Make SF_X
nb: Lag SF_X

en: _Multi-Extract
nb: _Multiutpakking

en: Archive comment
nb: Arkivkommentar

en: Select _all
nb: Velg _alle

en: Dese_lect all
nb: Ve_lg ingen

en: Select _by pattern
nb: Velg etter _mønster

en: Cmd-line outp_ut
nb: _Kommandolinjelogg

en: Enter passwo_rd
nb: Skriv pass_ord

en: _Preferences
nb: _Innstillinger

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Thanks to
nb: _Takk til

en: New
nb: Ny

en: Create a new archive
nb: Lag et nytt arkiv

en: Open
nb: Åpne

en: Back
nb: Tilbake

en: Up
nb: Opp

en: Forward
nb: Forover

en: Home
nb: Hjem

en: Root
nb: Rot

en: Add
nb: Legg til

en: Extract
nb: Pakk ut

en: Stop
nb: Stopp

en: Cancel current operation
nb: Avbryt gjeldende operasjon

en: Location:
nb: Plassering:

en: Archive tree
nb: Trevisning

en: This is Xarchiver led status. When it's flashing Xarchiver is busy
nb: Dette er Xarchiver lysstatus. Når den blinker er Xarchiver opptatt

en: Close archive
nb: Lukk arkiv

en: <span weight='bold' size='larger'>Password required for:</span>
nb: <span weight='bold' size='larger'>Passord for:</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Enter password for:</span>
nb: <span weight='bold' size='larger'>Skriv passord for:</span>

en: _Password:
nb: _Passord:

en: Open With
nb: Åpne med

en: View
nb: Vis

en: Cut
nb: Klipp ut

en: Copy
nb: Kopier

en: Paste
nb: Lim inn

en: Delete
nb: Slett

en: Select by Pattern
nb: Velg etter mønster

en: Pattern:
nb: Mønster:

en: example: *.txt; ac*
nb: Eksempel: *.txt; ac*

en: _Select
nb: _Velg

en: Archive Properties
nb: Arkivegenskaper

en: Name:
nb: Navn:

en: Path:
nb: Sti:

en: Encrypted:
nb: Kryptert:

en: Modified on:
nb: Modifisert

en: Compressed size:
nb: Komprimert størrelse:

en: Uncompressed size:
nb: Ukomprimert størrelse:

en: Comment:
nb: Kommentar:

en: Number of files:
nb: Antall filer:

en: Compression ratio:
nb: Kompresjonsgrad

en: Extracting from archive:
nb: Pakker ut fra arkiv:

en: Adding to archive:
nb: Legger til arkiv:

en: Total Progress:
nb: Total fremgang:

en: Extract archive to the destination directory and quits.
nb: Pakk ut arkiv til målkatalogen og avslutter.

en: destination archive
nb: målarkiv

en: Extract archive by asking the extraction directory and quits.
nb: Spør etter målkatalog. Pakk ut arkivet og avslutt.

en: archive
nb: arkiv

en: Multi-extract archives
nb: Multiutpakkingarkiver

en: filenames
nb: filnavn

en: Add the given files by asking the name of the archive and quits.
nb: Legg til filene ved å spøøre om navn på arkivet, deretter avslutt.

en: file1 file2 file3 ... fileN
nb: fil1 fil2 fil3 ... filN

en: Add files to archive by asking their filenames and quits.
nb: Legg filer til arkiv ved å spørre etter filnavn, deretter avslutt.

en: [archive name]
nb: [arkivnavn]

en: xarchiver: %s
    Try xarchiver --help to see a full list of available command line options.
nb: xarchiver: %s
    Prøv xarchiver --help for å se alle tilgjengelige kommandolinjevalg.

en: Can't extract files from the archive:
nb: Kan ikke pakke ut filer fra arkivet:

en: You missed the archive name!
nb: Du mangler arkivnavn

en: Select "New" to create or "Open" to open an archive
nb: Velg "Ny" for å lage nytt eller "Åpne" for å åpne et arkiv

en: Can't allocate memory for the archive structure!
nb: Kan ikke allokere minne for arkivstrukturen

en: Open the selected files with
nb: Åpne valgte filer med

en: Open <i>%s</i> with:
nb: Åpne <i>%s</i> med:

en: Use a custom command:
nb: Bruk tilpasset kommando:

en: Browse
nb: Bla gjennom

en: Select an application
nb: Velg et program

en: Cr_eate
nb: _Lage

en: Archive type:
nb: Arkivtype:

en: Choose the archive type to create
nb: Velg arkivtype som skal lages

en: Add the archive extension to the filename
nb: Legg til arkiv filetternavn til filnavnet

en: "%s" is already open!
nb: "%s" er allerede åpen

en: Can't create a new archive:
nb: Kan ikke lage nytt arkiv:

en: The archive "%s" already exists!
nb: Arkivet "%s" finnes allerede

en: Do you want to overwrite it?
nb: Ønsker du å overskrive det?

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Archive
nb: Arkiv

en: Window
nb: Vindu

en: Advanced
nb: Avansert

en: Preferred archive format
nb: Foretrukket arkivformat

en: Confirm deletion of files
nb: Bekreft sletting av filer

en: Sort archive by filename
nb: Sorter arkiv etter filnavn

en: The filename column is sorted after loading the archive
nb: Filnavn kolonnen sorteres etter lasting av arkivet

en: Store archiver output
nb: Lagre arkivprogramlogg

en: This option takes more memory with large archives
nb: Dette valget bruker mer minne for store arkiver

en: Icons size (requires restart)
nb: Ikon størrelse (krever omstart)

en: large
nb: stop

en: small
nb: liten

en: Show archive comment
nb: Vis arkivkommentarer

en: If checked the archive comment is shown after the archive is loaded
nb: Hvis valgt vil arkivkommentar vises etter arkivet er lastet inn

en: Show archive tree sidebar
nb: Vis trevisning

en: Show archive location bar
nb: Vis stilinje

en: Web browser to use:
nb: Nettleser som skal bruker:

en: choose...
nb: Velg...

en: Open text files with:
nb: Åpne tekstfiler med:

en: Open image files with:
nb: Åpne bildefiler med:

en: Preferred temp directory:
nb: Foretrukket midlertidig mappe:

en: Save window geometry
nb: Lagre vindusgeometri

en: Allow subdirs with drag and drop
nb: Tillat undermapper med dra og slipp

en: This option includes the subdirectories when you add files with drag and drop
nb: Dette valget inkluderer undermapper når du legger til filer med dra og slipp

en: <span color='red' style='italic'>Please install xdg-utils package so that
    Xarchiver can recognize more file types.</span>
nb: <span color='red' style='italic'>Vennligst installer xdg-utils pakken slik
     at Xarchiver can gjenkjenne flere filtyper.</span>

en: Choose the temp directory to use
nb: Velg hvilken midelrtidig mappe som skal brukes

en: Choose the application to use
nb: Velg hvilket program som skal brukes

en: Method
nb: Metode

en: Version
nb: Versjon

en: Can't open RPM file %s:
nb: Kan ikke åpne RPM fil %s

en: Permission
nb: Tilgang

en: Hard Link
nb: Hard link

en: Owner
nb: Eier

en: Group
nb: Gruppe

en: Can't fseek to position 104:
nb: Kan ikke gjøre 'fseek' til posisjon 104

en: Can't read data from file:
nb: Kan ikke lese data fra fil:

en: Can't fseek in file:
nb: Kan ikke gjøre 'fseek' i filen:

en: A GTK+2 only archive manager
nb: En GTK+2 basert arkivbehandler

en: Archive manager
nb: Arkivbehandler
