xarchiver 0.4.2rc2 - en to hu translation catalogue (270 entries)

en: Original
hu: Eredeti

en: Compressed
hu: Tömörített

en: Time
hu: Idő

en: Date
hu: Dátum

en: Add files
hu: Fájlok hozzáadása

en: Selection
hu: Kijelölés

en: File Paths:
hu: Fájl útvonalak:

en: Store full paths
hu: Teljes útvonalak tárolása

en: Do not store paths
hu: Útvonalak mellőzése

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Update and add
hu: Frissít és hozzáad

en: This option will add any new files and update any files which have been modified since the archive was last created/modified
hu: E lehetőség minden új fájlt hozzáad és frissíti azokat, melyek változtak az archívum utolsó létrehozása/módosítása óta

en: Freshen and replace
hu: Frissít és cserél

en: This option affects the archive only if it has been modified more recently than the version already in the archive; unlike the update option it will not add files that are not already in the archive
hu: E lehetőség csak akkor hat, ha újabb változat van; a frissítés lehetőséggel szemben nem ad hozzá olyan fájlokat, melyek nincsenek az archívumban

en: Include subdirectories
hu: Érvénytelen alkönyvtárak

en: Create a solid archive
hu: Sűrű archívum készítése

en: In a solid archive the files are grouped together featuring a better compression ratio
hu: Egy sűrű archívumban a fájlok egybefogva jobb tömörítési arányt adnak

en: Delete files after adding
hu: Fájlok törlése hozzáadás után

en: Actions:
hu: Műveletek:

en: Compression:
hu: Tömörítés:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Encryption:
hu: Titkosítás:

en: _Add
hu: Hozzá_ad

en: 0 = no compression, 5 is default, 9 = best compression but slowest
hu: 0 = nem tömörít, 5 az alap, 9 = legjobb de leglassabb tömörítés

en: 0 = no compression, 6 is default, 9 = best compression but slowest
hu: 0 = nem tömörít, 6 az alap, 9 = legjobb de leglassabb tömörítés

en: 0 = no compression, 3 is default, 5 = best compression but slowest
hu: 0 = nem tömörít, 3 az alap, 5 = legjobb de leglassabb tömörítés

en: 0 = no compression, 1 is default, 4 = fastest but least compression
hu: 0 = nem tömörít, 1 az alap, 4 = leggyorsabb de kisebb tömörítés

en: 5 = default compression, 7 = max compression
hu: 5 = alap tömörítés, 7 = legnagyobb tömörítés

en: Can't add files to the archive:
hu: Nem tudtam fájlokat adni az archívumhoz:

en: You haven't selected any files to add!
hu: Nem jelöltél ki hozzáadandó fájlokat!

en: You missed the password!
hu: Kihagytad a jelszót!

en: Please enter it!
hu: Kérlek, add meg!

en: Adding files to archive, please wait...
hu: Fájlok hozzáadása az archívumhoz, kérlek, várj...

en: Can't run the archiver executable:
hu: Nem tudom futtatni az archiválót:

en: Can't create temporary directory in /tmp:
hu: Az átmeneti könyvtár nem hozható létre a /tmp-ben:

en: Ratio
hu: Arány

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Points to
hu: Ide mutat:

en: Permissions
hu: Jogok

en: Owner/Group
hu: Tulajdonos/Csoport

en: Size
hu: Méret

en: An error occurred!
hu: Hiba történt!

en: Please check the 'Store archiver output' option to see it.
hu: Lásd az 'Archiváló kimenet mentése' lehetőséget a megtekintéshez.

en: Archiver output
hu: Archiváló kimenet

en: An error occurred while accessing the archive:
hu: Hiba történt az archívumhoz féréskor:

en: Save the archive as
hu: Archívum mentése mint

en: Can't open file "%s":
hu: "%s" fájl nem nyitható meg:

en: Sorry,this archive format is not supported:
hu: Bocs, ez az archívum forma most nem támogatott:

en: the proper archiver is not installed!
hu: a helyes archiváló nincs telepítve!

en: Can't allocate memory for the archive structure:
hu: Nem tudok lefoglalni memóriát az archívum felépítésnek:

en: Opening archive,please wait...
hu: Archívum megnyitása, kérlek, várj...

en: Testing archive,please wait...
hu: Archívum ellenőrzése, kérlek, várj...

en: Print the archive content as HTML
hu: Archívum tartalom nyomtatása HTML-ként

en: Print the archive content as text
hu: Archívum tartalom nyomtatása szövegként

en: Archive contents:
hu: Archívum tartalom:

en: 
    Name:
hu: 
    Név:

en: Compressed   size:
hu: Tömörített méret:

en: Uncompressed size:
hu: Tömörítetlen méret:

en: Number of files:
hu: Fájlok száma:

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Files:%*s%s
hu: Fájlok:%*s%s

en: |Compressed
hu: |Tömörített

en: <th>Files:</th>
hu: <th>Fájlok:</th>

en: <th>Compressed:</th>
hu: <th>Tömörített:</th>

en: Are you sure you want to do this?
hu: Ezt teszed?

en: Can't convert the archive to self-extracting:
hu: Archívum ön-kicsomagolóvá alakítása sikertelen:

en: Can't write the unzipsfx module to the archive:
hu: unzipsfx modul írása az archívumhoz sikertelen:

en: Please select the 7zCon.sfx module
hu: Jelöld ki a 7zCon.sfx modult

en: Save the self-extracting archive as
hu: Ön-kicsomagoló archívum mentése mint

en: Open an archive
hu: Archívum megnyitása

en: All files
hu: Minden fájl

en: Only archives
hu: Csak az archívumok

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Doing so will probably corrupt your archive!
hu: E művelet valószínűleg elrontja az archívumot!

en: Do you really want to cancel?
hu: Tényleg törlöd a műveletet?

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: selected
hu: kijelölt

en: %d file and %d dir %s (%s) | %d files and %d dirs %s (%s)
hu[0]: %d fájl és %d mappa %s (%s)
hu[1]: %d fájl és %d mappa %s (%s)

en: %d dir %s (%s) | %d dirs %s (%s)
hu[0]: %d mappa %s (%s)
hu[1]: %d mappa %s (%s)

en: %d file %s (%s) | %d files %s (%s)
hu[0]: %d fájl %s (%s)
hu[1]: %d fájl %s (%s)

en: Can't perform another extraction:
hu: Nem tudok másik kibontást végrehajtani:

en: Please wait until the completion of the current one!
hu: Várj a jelenlegi befejezéséig!

en: You don't have the right permissions to extract the files to the directory "%s".
hu: Nincsenek meg a jogaid a fájlok kibontásához e mappába: "%s"

en: Can't perform extraction!
hu: Kibontás nem sikerült!

en: Sorry,I could not perform the operation!
hu: Bocs, a művelet nem sikerült!

en: Can't perform this action:
hu: Nem hajtható végre e művelet:

en: You have to install rar package!
hu: Telepítsd a rar csomagot!

en: You can't add content to deb packages!
hu: Nem tudod bővíteni a deb csomagokat!

en: You can't add content to rpm packages!
hu: Nem tudod bővíteni az rpm csomagokat!

en: The archiver doesn't support this feature!
hu: Az archiváló nem támogatja e képességet!

en: You didn't set which browser to use!
hu: Nem állítottad be a használandó böngészőt!

en: Please go to Preferences->Advanced and set it.
hu: Menj a Beállítások->Haladó menübe és állítsd be

en: This file type is not supported!
hu: E fájltípus nem támogatott!

en: Please install xdg-utils package.
hu: Telepítsd az xdg-utils csomagot.

en: You didn't set which program to use for opening this file!
hu: Nem állítottad be e fájl megnyitásához használandó programot!

en: Failed to launch the application!
hu: Nem tudtam futtatni az alkalmazást!

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: From File
hu: Fájlból

en: Open a text file
hu: Szövegfájl megnyitása

en: Can't open file %s:
hu: %s fájl nem nyitható meg:

en: Date modified
hu: Dátum módosítva

en: Extract to:
hu: Kibontás ide:

en: Selected files
hu: Kijelölt fájlok

en: Files:
hu: Fájlok:

en: Files
hu: Fájlok

en: Overwrite existing files
hu: Létező fájlokat felülír

en: Extract files with full path
hu: Fájlok kibontása teljes ösvénnyel

en: The archive's directory structure is recreated in the extraction directory
hu: Az archívum könyvtár szerkezete újraépítve a kibontó könyvtárban

en: Touch files
hu: Fájlok érintése

en: When this option is used,tar leaves the data modification times of the files it extracts as the times when the files were extracted,instead of setting it to the times recorded in the archive
hu: A lehetőség használatakor a tar a módosítási időket a mostanira állítja be, nem az archívumban tároltra

en: Freshen existing files
hu: Létező fájlok frissítése

en: Extract only those files that already exist on disk and that are newer than the disk copies
hu: Csak a lemezen már létező fájlok újabb változatait bontja ki

en: Update existing files
hu: Létező fájlok frissítése

en: This option performs the same function as the freshen one,extracting files that are newer than those with the same name on disk,and in addition it extracts those files that do not already exist on disk
hu: E lehetőség hasonló a frissítő módozathoz, kibontja a létező fájlok újabb változatait, ezen felül pedig azokat is, melyek még nem voltak a lemezen

en: Options
hu: Lehetőségek

en: _Extract
hu: _Kibont

en: Decompress file
hu: Fájl kitömörítése

en: Extract files
hu: Fájlok kibontása

en: You missed where to extract the files!
hu: Kihagytad a kibontandó fájlok helyét!

en: Please enter the extraction path.
hu: Add meg a kibontás útját.

en: This archive is encrypted!
hu: Az archívum titkosított!

en: Please enter the password.
hu: Add meg e jelszót

en: Extracting files from archive,please wait...
hu: Fájlok kibontása az archívumból, kérlek, várj...

en: Archive Name
hu: Archívum név

en: Path
hu: Útvonal

en: Multi-Extract
hu: Többszörös-kibontás

en: Extract to dir "Archive Name"
hu: Kibontás az "Archívum név" mappába

en: This option extracts archives in directories named with the archive names
hu: E lehetőség az archívum nevének megfelelő mappába bontja ki az archívumot

en: Destination dirs:
hu: Cél-mappák:

en: Extract pathnames
hu: Útvonal nevek kibontása

en: Options:
hu: Lehetőségek:

en: Please select the archives you want to extract
hu: Jelöld ki a kibontandó archívumot

en: Please select the destination directory
hu: Kérlek, jelöld ki a cél mappát

en: Can't multi-extract archives:
hu: Nem tudtam többszörösen kibontani egyes archívumokat:

en: You haven't added any of them!
hu: Nem adtál hozzá egyet sem!

en: Please fill the "Extract to" field!
hu: Kérlek, töltsd ki a "Kicsomagolás ide" mezőt!

en: Some errors occurred:
hu: Hibák történtek:

en: Timestamp
hu: Idő-pecsét

en: _Archive
hu: _Archívum

en: List as
hu: Lista mint

en: Text file
hu: Szöveg fájl

en: HTML file
hu: HTML fájl

en: _Test
hu: _Teszt

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: A_ction
hu: _Művelet

en: A_dd
hu: Hozzáa_d

en: Rename
hu: Átnevez

en: Make SF_X
hu: SF_X készítése

en: _Multi-Extract
hu: _Többszörös-kibontás

en: Archive comment
hu: Archívum megjegyzés

en: Select _all
hu: Mindet ki_jelöli

en: Dese_lect all
hu: Kije_lölés eldobása

en: Select _by pattern
hu: Kijelölés mintával

en: Cmd-line outp_ut
hu: Parancssor ki_menet

en: Enter passwo_rd
hu: Add meg a jelszót

en: _Preferences
hu: Jellemzők

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Thanks to
hu: Köszönet:

en: New
hu: Új

en: Create a new archive
hu: Új archívum létrehozása

en: Open
hu: Megnyitás

en: Back
hu: Vissza

en: Up
hu: Fel

en: Forward
hu: Előre

en: Home
hu: Hon

en: Root
hu: Gyökér

en: Add
hu: Hozzáad

en: Extract
hu: Kibont

en: Stop
hu: Állj

en: Cancel current operation
hu: Jelen művelet törlése

en: Location:
hu: Hely:

en: Archive tree
hu: Archívum fa

en: This is Xarchiver led status. When it's flashing Xarchiver is busy
hu: Ez az Xarchiver led állapot. Amikor villog, az Xarchiver elfoglalt

en: Close archive
hu: Archívum bezárása

en: <span weight='bold' size='larger'>Password required for:</span>
hu: <span weight='bold' size='larger'>Jelszó kell ehhez:</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Enter password for:</span>
hu: <span weight='bold' size='larger'>Add meg a jelszót ehhez:</span>

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: Open With
hu: Megnyitás ezzel:

en: View
hu: Nézet

en: Cut
hu: Vág

en: Copy
hu: Másol

en: Paste
hu: Beilleszt

en: Delete
hu: Törlés

en: Select by Pattern
hu: Kijelölés mintával

en: Pattern:
hu: Minta:

en: example: *.txt; ac*
hu: példa: *.txt; ac*

en: _Select
hu: Ki_jelöl

en: Archive Properties
hu: Archívum tulajdonságok

en: Name:
hu: Név:

en: Path:
hu: Útvonal:

en: Type:
hu: Típus:

en: Encrypted:
hu: Titkosítva:

en: Modified on:
hu: Módosítva:

en: Compressed size:
hu: Tömörített méret:

en: Uncompressed size:
hu: Tömörítetlen méret:

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Number of files:
hu: Fájlok száma:

en: Compression ratio:
hu: Tömörítési arány:

en: Extracting from archive:
hu: Kibontás az archívumból:

en: Adding to archive:
hu: Hozzáadás az archívumhoz:

en: Total Progress:
hu: Teljes folyamat:

en: Extract archive to the destination directory and quits.
hu: Kibontja az archívumot a cél-könyvtárba és kilép.

en: destination archive
hu: cél-könyvtár

en: Extract archive by asking the extraction directory and quits.
hu: Kibontja az archívumot a cél-könyvtárra kérdezve és kilép.

en: archive
hu: archívum

en: Multi-extract archives
hu: Archívumok többszörös-kibontása

en: filenames
hu: fájlnevek

en: Add the given files by asking the name of the archive and quits.
hu: Hozzáadja az adott fájlokat az archívum nevére kérdezve és kilép.

en: file1 file2 file3 ... fileN
hu: fájl1 fájl2 fájl3 ... fájlN

en: Add files to archive by asking their filenames and quits.
hu: Fájlokat ad az archívumhoz nevükre kérdezve és kilép.

en: [archive name]
hu: [archívum név]

en: xarchiver: %s
    Try xarchiver --help to see a full list of available command line options.
hu: xarchiver: %s
    Lásd az xarchiver --help parancsot az elérhető lehetőségek megtekintéséhez.

en: Can't extract files from the archive:
hu: Nem tudtam fájlokat kibontani az archívumból:

en: You missed the archive name!
hu: Kihagytad az archívum nevet!

en: Select "New" to create or "Open" to open an archive
hu: Válaszd az "Új" pontot létrehozáshoz vagy a  "Megnyitás"-t egy archívum megnyitásához

en: Can't allocate memory for the archive structure!
hu: Nem tudok lefoglalni memóriát az archívum felépítésnek!

en: Open the selected files with
hu: Kijelölt fájlok megnyitása ezzel:

en: Open <i>%s</i> with:
hu: <i>%s</i> megnyitása ezzel:

en: Use a custom command:
hu: Egyéni parancs használata:

en: Browse
hu: Böngészés

en: Select an application
hu: Válassz alkalmazást

en: Cr_eate
hu: Létr_ehoz

en: Archive type:
hu: Archívum típus:

en: Choose the archive type to create
hu: Válaszd ki a létrehozandó archívum típust

en: Add the archive extension to the filename
hu: Hozzáadja az archívumhoz kiterjesztést a fájl nevéhez

en: "%s" is already open!
hu: "%s" már nyitva!

en: Can't create a new archive:
hu: Nem sikerült egy új archívumot létrehoznom:

en: The archive "%s" already exists!
hu: "%s" archívum már létezik

en: Do you want to overwrite it?
hu: Felülírod?

en: Preferences
hu: Jellemzők

en: Archive
hu: Archívum

en: Window
hu: Ablak

en: Advanced
hu: Haladó

en: Preferred archive format
hu: Kedvenc archívum forma

en: Confirm deletion of files
hu: Fájlok törlési megerősítése

en: Sort archive by filename
hu: Archívum rendezése fájlnév szerint

en: The filename column is sorted after loading the archive
hu: A fájlnév oszlop rendezett az archívum betöltése után

en: Store archiver output
hu: Archiváló kimenetének mentése

en: This option takes more memory with large archives
hu: E lehetőség több memóriát eszik nagy archívumoknál

en: Icons size (requires restart)
hu: Ikonméret (újraindítás kell)

en: large
hu: nagy

en: small
hu: kis

en: Show archive comment
hu: Archívum megjegyzés mutatása

en: If checked the archive comment is shown after the archive is loaded
hu: Kijelölve az archívum megjegyzés megjelenik az archívum betöltésekor

en: Show archive tree sidebar
hu: Archívumfa oldalsáv mutatása

en: Show archive location bar
hu: Archívum útvonal sáv mutatása

en: Web browser to use:
hu: Használandó web-böngésző:

en: choose...
hu: válassz...

en: Open text files with:
hu: Szöveg fájlok megnyitása ezzel:

en: Open image files with:
hu: Kép-fájlok megnyitása ezzel:

en: Preferred temp directory:
hu: Kívánt átmeneti könyvtár:

en: Save window geometry
hu: Ablak méretének mentése

en: Allow subdirs with drag and drop
hu: Alkönyvtárak engedélyezése vidd és ejtsd módon

en: This option includes the subdirectories when you add files with drag and drop
hu: E lehetőség tartalmazza az alkönyvtárakat is fájlok hozzáadásánál vidd és ejtsd módon

en: <span color='red' style='italic'>Please install xdg-utils package so that
    Xarchiver can recognize more file types.</span>
hu: <span color='red' style='italic'>Telepítsd az xdg-utils csomagot, így
    az Xarchiver több fájltípust ismer fel.</span>

en: Choose the temp directory to use
hu: Jelöld ki a használandó átmeneti könyvtárat

en: Choose the application to use
hu: Válaszd ki a használandó alkalmazást

en: Method
hu: Módszer

en: Version
hu: Verzió

en: Can't open RPM file %s:
hu: %s RPM fájl megnyitása sikertelen:

en: Permission
hu: Engedély

en: Hard Link
hu: Merev lánc

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Group
hu: Csoport

en: Can't fseek to position 104:
hu: Nem tudok a 104-re állni:

en: Can't read data from file:
hu: Nem tudom olvasni a fájlt:

en: Can't fseek in file:
hu: Nem tudok fseek-elni a fájlban:

en: A GTK+2 only archive manager
hu: Egy GTK+2 archívum kezelő

en: Archive manager
hu: Archívum kezelő
