xarchiver 0.5.0 - en to el translation catalogue (270 entries)

en: 
    Name:
el: 
    Όνομα:

en: "%s" is already open!
el: Το "%s" ρίναι ήδη ανοιχτό

en: %d dir %s (%s) | %d dirs %s (%s)
el[0]: %d κατάλογος %s (%s)
el[1]: %d κατάλογοι %s (%s)

en: %d file %s (%s) | %d files %s (%s)
el[0]: %d αρχείο %s (%s)
el[1]: %d αρχεία %s (%s)

en: %d file and %d dir %s (%s) | %d files and %d dirs %s (%s)
el[0]: %d αρχείο και %d κατάλογος %s (%s)
el[1]: %d αρχεία και %d κατάλογοι %s (%s)

en: 0 = no compression, 1 is default, 4 = fastest but least compression
el: 0 = χωρίς συμπίεση, προεπιλεγμένο το 1, 4 = η πιο γρήγορη, αλλά και μικρότερη

en: 0 = no compression, 3 is default, 5 = best compression but slowest
el: 0 = χωρίς συμπίεση, προεπιλεγμένο το 3, 5 = η καλύτερη, αλλά και πιο αργή

en: 0 = no compression, 5 is default, 9 = best compression but slowest
el: 0 = χωρίς συμπίεση, προεπιλεγμένο το 5, 9 = η καλύτερη, αλλά και πιο αργή

en: 0 = no compression, 6 is default, 9 = best compression but slowest
el: 0 = χωρίς συμπίεση, προεπιλεγμένο το 6, 9 = η καλύτερη, αλλά και πιο αργή

en: 5 = default compression, 7 = max compression
el: 5 = προεπιλεγμένη συμπίεση, 7 = μέγιστη συμπίεση

en: <span color='red' style='italic'>Please install xdg-utils package so that
    Xarchiver can recognize more file types.</span>
el: <span color='red' style='italic'>Παρακαλώ εγκαταστήσετε το πακέτο xdg-utils
    ωστε το Xarchiver να μπορεί να αναγνωρίσει περισσότερα αρχεία.</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Enter password for:</span>
el: <span weight='bold' size='larger'>Εισάγετε κωδικό για:</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Password required for:</span>
el: <span weight='bold' size='larger'>Απαιτείται κωδικός για:</span>

en: <th>Compressed:</th>
el: <th>Συμπιεσμένο:</th>

en: <th>Files:</th>
el: <th>Αρχεία:</th>

en: A GTK+2 only archive manager
el: Ένας διαχειριστής συμπιεσμένων αρχείων σε GTK+2

en: A_ction
el: _Ενέργεια

en: A_dd
el: Π_ροσθήκη

en: Actions:
el: _Ενέργειες:

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add files
el: Προσθήκη αρχείων

en: Add files to archive by asking their filenames and quits.
el: Προσθήκη αρχείων στο συμπιεσμένο αρχείο.

en: Add the archive extension to the filename
el: Προσθήκη επέκτασης συμπιεσμένου αρχείου στο όνομα αρχείου

en: Add the given files by asking the name of the archive and quits.
el: Προσθήκη των αρχείων σε συμπιεσμένο αρχείο.

en: Adding files to archive, please wait...
el: Προσθήκη αρχείων στο συμπιεσμένο αρχείο...

en: Adding to archive:
el: Προσθήκη αρχείων στο συμπιεσμένο αρχείο:

en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: All files
el: Όλα τα αρχεία

en: Allow subdirs with drag and drop
el: Να προστίθενται οι υποκατάλογοι με τη μεταφορά και απόθεση

en: An error occurred while accessing the archive:
el: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα κατά την πρόσβαση στο συμπιεσμένο αρχείο:

en: An error occurred!
el: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα!

en: Archive
el: συμπιεσμένο αρχείο

en: Archive Name
el: όνομα αρχείου

en: Archive Properties
el: Ιδιότητες συμπιεσμένου αρχείου

en: Archive comment
el: Σχόλια συμπιεσμένου αρχείου

en: Archive contents:
el: Περιεχόμενα αρχείου:

en: Archive manager
el: Διαχειριστής συμπιεσμένων αρχείων

en: Archive tree
el: Δεντρο συμπιεσμένου αρχείου

en: Archive type:
el: Τύπος συμπιεσμένου αρχείου:

en: Archiver output
el: Έξοδος προγράμματος

en: Are you sure you want to do this?
el: Θέλετε σίγουρα να προχωρήσετε;

en: Attr
el: Ιδιοτ

en: Attributes
el: Ιδιότητες

en: Back
el: Πίσω

en: Browse
el: Περιήγηση

en: Can't add files to the archive:
el: Δεν είναι δυνατή η προσθήκη αρχείων στο συμπιεσμένο αρχείο:

en: Can't allocate memory for the archive structure!
el: Δεν είναι δυνατή η εκχώρηση μνήμης για τη δομή του συμπιεσμένου αρχείου!

en: Can't allocate memory for the archive structure:
el: Δεν είναι δυνατή η εκχώρηση μνήμης για τη δομή του συμπιεσμένου αρχείου:

en: Can't convert the archive to self-extracting:
el: Δεν ήταν δυνατή η μετατροπή του αρχείου σε αυτόματα αποσυμπιεζόμενο:

en: Can't create a new archive:
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία νέου συμπιεσμένου αρχείου:

en: Can't create temporary directory in /tmp:
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία προσωρινού καταλόγου στο /tmp:

en: Can't extract files from the archive:
el: Δεν είναι δυνατή η εξαγωγή αρχείων από το συμπιεσμένο αρχείο:

en: Can't multi-extract archives:
el: Δεν είναι δυνατή η πολλαπλή αποσυμπίεση:

en: Can't open RPM file %s:
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του αρχείου RPM %s:

en: Can't open file "%s":
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του αρχείου "%s":

en: Can't open file %s:
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του αρχείου %s:

en: Can't perform another extraction:
el: Δεν είναι δυνατό να γίνει άλλη αποσυμπίεση:

en: Can't perform extraction!
el: Δεν είναι δυνατή η αποσυμπίεση!

en: Can't perform this action:
el: Δεν είναι δυνατή η εκτέλεση αυτής της ενέργειας:

en: Can't read data from file:
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση από το αρχείο:

en: Can't run the archiver executable:
el: Δεν ήταν δυνατή η εκτέλεση του προγράμματος:

en: Can't write the unzipsfx module to the archive:
el: Δεν είναι δυνατή η προσθήκη του πρόσθετου unzipsfx στο συμπιεσμένο αρχείο:

en: Cancel current operation
el: Ακύρωση τρέχουσας λειτουργίας

en: Choose the application to use
el: Επιλέξτε την εφαρμογή που θα χρησιμοποιήσετε

en: Choose the archive type to create
el: Επιλέξτε τον τύπο του αρχείου που θα δημιουργήσετε

en: Choose the temp directory to use
el: Επιλέξτε προσωρινό κατάλογο

en: Close archive
el: Κλείσιμο αρχείου

en: Cmd-line outp_ut
el: Αποτέλεσμα γρα_μμής εντολών

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Comment:
el: Σχόλιο:

en: Comment:
el: Σχόλιο:

en: Compressed
el: Συμπιεσμένο

en: Compressed   size:
el: Μέγεθος συμπιεσμένου:

en: Compressed size:
el: Συμπιεσμένο μέγεθος:

en: Compression ratio:
el: Λόγος συμπίεσης:

en: Compression:
el: Επίπεδο συμπίεσης:

en: Confirm deletion of files
el: Επιβεβαίωση διαγραφής αρχείων

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Cr_eate
el: _Δημιουργία

en: Create a new archive
el: Δημιουργία νέου συμπιεσμένου αρχείου

en: Create a solid archive
el: Δημιουργία συμπαγούς αρχείου

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date modified
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: Decompress file
el: Αποσυμπίεση αρχείου

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete files after adding
el: Διαγραφή αρχείων μετά την προσθήκη

en: Dese_lect all
el: Αποεπι_λογή όλων

en: Destination dirs:
el: Κατάλογοι προορισμού:

en: Do not store paths
el: Να μην προστεθούν οι διαδρομές

en: Do you really want to cancel?
el: Θέλετε σίγουρα να ακυρώσετε;

en: Do you want to overwrite it?
el: Θέλετε να το αντικαταστήσετε;

en: Doing so will probably corrupt your archive!
el: Αν προχωρήσετε, είναι πιθανό να καταστρέψετε το αρχείο!

en: Encrypted:
el: Κρυπτογράφηση:

en: Encryption:
el: Κρυπτογράφηση:

en: Enter passwo_rd
el: Εισάγετε κωδικό π_ρόσβασης

en: Extract
el: Αποσυμπίεση

en: Extract archive by asking the extraction directory and quits.
el: Εξαγωγή του συμπιεσμένου αρχείου με ερώτηση για τον κατάλογο προορισμού.

en: Extract archive to the destination directory and quits.
el: Εξαγωγή του συμπιεσμένου αρχείου με ερώτηση για τον κατάλογο προορισμού.

en: Extract files
el: Αποσυμπίεση αρχείων

en: Extract files with full path
el: Αποσυμπίεση με διατήρηση της δομής των καταλόγων

en: Extract only those files that already exist on disk and that are newer than the disk copies
el: Αποσυμπίεση μόνο των αρχείων που ήδη υπάρχουν στο δίσκο και είναι νεότερα από τα υπάρχοντα.

en: Extract pathnames
el: Εξαγωγή καταλόγων

en: Extract to dir "Archive Name"
el: Αποσυμπίεση στον κατάλογο "Όνομα συμπιεσμένου"

en: Extract to:
el: Αποσυμπίεση σε:

en: Extracting files from archive,please wait...
el: Εξαγωηή αρχείων από το συμπιεσμένο αρχείο...

en: Extracting from archive:
el: Αποσυμπίεση:

en: Failed to launch the application!
el: Απέτυχε η εκκίνηση της εφαρμογής.

en: File Paths:
el: Διαδρομές αρχείων:

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Files
el: Αρχεία

en: Files:
el: Αρχεία:

en: Files:%*s%s
el: Αρχεία:%*s%s

en: Forward
el: Εμπρός

en: Freshen and replace
el: Ανανέωση και αντικατάσταση

en: Freshen existing files
el: Ενημέρωση υπαρχόντων αρχείων

en: From File
el: Απο αρχείο

en: Group
el: Ομάδα

en: HTML file
el: Αρχείο HTML

en: Hard Link
el: Σκληρός δεσμός

en: Home
el: Αρχή

en: Icons size (requires restart)
el: Μέγεθος εικονιδίων (απαιτεί επανεκκίνηση)

en: If checked the archive comment is shown after the archive is loaded
el: Αν επιλεγεί, το σχόλιο του συμπιεσμένου αρχείου θα εμφανίζεται μετά το φόρτωμα

en: In a solid archive the files are grouped together featuring a better compression ratio
el: Σε ένα συμπαγές συμπιεσμένο αρχείο, τα αρχεία ομαδοποιούνται για καλύτερη συμπίεση.

en: Include subdirectories
el: Περίληψη υποκαταλόγων

en: List as
el: Εμφάνιση ως

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Make SF_X
el: Μετατροπή σε SF_X

en: Method
el: Μέθοδος

en: Modified on:
el: Τροποποιήθηκε:

en: Multi-Extract
el: Πολλαπλή αποσυμπίεση

en: Multi-extract archives
el: Αποσυμπίεση πολλών αρχείων

en: Name:
el: Όνομα:

en: New
el: Νέο

en: No
el: Όχι

en: Number of files:
el: Αριθμός αρχείων:

en: Number of files:
el: Αριθμός αρχείων:

en: OS
el: ΛΣ

en: Only archives
el: Μόνο συμπιεσμένα αρχεία

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open <i>%s</i> with:
el: Άνοιγμα <i>%s</i> με:

en: Open With
el: Άνοιγμα με

en: Open a text file
el: Άνοιγμα ενός αρχείου κειμένου

en: Open an archive
el: Άνοιγμα συμπιεσμένου αρχείου

en: Open image files with:
el: Άνοιγμα εικόνων με:

en: Open text files with:
el: Άνοιγμα αρχείων κειμένου με:

en: Open the selected files with
el: Άνοιγμα των επιλεγμένων αρχείων με

en: Opening archive,please wait...
el: Άνοιγμα αρχείου, παρακαλώ περιμένετε...

en: Options
el: Επιλογές

en: Options
el: Επιλογές

en: Options:
el: Επιλογές:

en: Original
el: Αρχικό

en: Overwrite existing files
el: Αντικατάσταση υπαρχόντων αρχείων

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Owner/Group
el: Ιδιοκτήτης / Ομάδα

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Path
el: Διαδρομή

en: Path:
el: Διαδρομή:

en: Pattern:
el: Μοτίβο:

en: Permission
el: Δικαιώματα

en: Permissions
el: Δικαιώματα

en: Please check the 'Store archiver output' option to see it.
el: Παρακαλώ επιλέξτε το 'Αποθήκευση εξόδου προγράμματος' για να το δείτε.

en: Please enter it!
el: Παρακαλώ εισάγετε τον!

en: Please enter the extraction path.
el: Παρακαλώ εισάγετε τη διαδρομή αποσυμπίεσης.

en: Please enter the password.
el: Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης.

en: Please fill the "Extract to" field!
el: Παρακαλώ συμπληρώστε το πεδίο "Αποσυμπίεση σε"

en: Please go to Preferences->Advanced and set it.
el: Πηγαίνετε στο Προτιμήσεις->Για προχωρημένους και ρυθμίστε το.

en: Please install xdg-utils package.
el: Παρακαλώ εγκαταστήστε το πακέτο xdg-utils.

en: Please select the 7zCon.sfx module
el: Παρακαλώ επιλέξτε το πρόσθετο 7zCon.sfx

en: Please select the archives you want to extract
el: Παρακαλώ επιλέξτε τα αρχεία που θέλετε να αποσυμπιέσετε

en: Please select the destination directory
el: Παρακαλώ επιλέξτε κατάλογο προορισμού

en: Please wait until the completion of the current one!
el: Παρακαλώ περιμένετε μέχρι να ολοκληρωθεί η τρέχουσα.

en: Points to
el: Δείχνει προς

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Preferred archive format
el: Προεπιλεγμένη μορφή συμπίεσης

en: Preferred temp directory:
el: Προτιμώμενος προσωρινός κατάλογος:

en: Print the archive content as HTML
el: Εκτύπωση των περιεχομένων του αρχείου ως HTML

en: Print the archive content as text
el: Εκτύπωση των περιεχομένων του αρχείου ως κείμενο

en: Ratio
el: Αναλογία

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Root
el: Ρίζα

en: Save the archive as
el: Αποθήκευση του συμπιεσμένου αρχείου ως

en: Save the self-extracting archive as
el: Αποθήκευση του αυτο-αποσυμπιεζόμενου αρχείου ως

en: Save window geometry
el: Αποθήκευση διαστάσεων παραθύρου

en: Select "New" to create or "Open" to open an archive
el: Επιλέξτε "Νέο" για να δημιουργήσετε ή "Άνοιγμα" για να ανοίξετε ένα συμπιεσμένο αρχείο

en: Select _all
el: Επιλ_ογή όλων

en: Select _by pattern
el: Επιλογή _βάσει μοτίβου

en: Select an application
el: Επιλογή εφαρμογής

en: Select by Pattern
el: Επιλογή βάση μοτίβου

en: Selected files
el: Επιλεγμένα αρχεία

en: Selection
el: Επιλογή

en: Show archive comment
el: Εμφάνιση σχολίου συμπιεσμένου αρχείου

en: Show archive location bar
el: Εμφάνιση μπάρας τοποθεσίας

en: Show archive tree sidebar
el: Εμφάνιση πλαϊνού δέντρου

en: Size
el: Μέγεθος

en: Some errors occurred:
el: Παρουσιάστηκαν σφάλματα:

en: Sorry,I could not perform the operation!
el: Συγνώμη, δεν ήταν δυνατή η εκτέλεση της λειτουργίας!

en: Sorry,this archive format is not supported:
el: Αυτή η μορφή συμπίεσης δεν υποστηρίζεται:

en: Sort archive by filename
el: Ταξινόμηση με βάση το όνομα αρχείου

en: Stop
el: Διακοπή

en: Store archiver output
el: Αποθήκευση εξόδου προγράμματος

en: Store full paths
el: Αποθήκευση πλήρους διαδρομής

en: Testing archive,please wait...
el: Έλεγχος αρχείου, παρακαλώ περιμένετε...

en: Text file
el: Αρχείο κειμένου

en: The archive "%s" already exists!
el: Το συμπιεσμένο αρχείο "%s" υπάρχει ήδη!

en: The archive's directory structure is recreated in the extraction directory
el: Η δομή των καταλόγων του συμπιεσμένου αρχείου διατηρείται κατά την αποσυμπίεση.

en: The archiver doesn't support this feature!
el: Το πρόγραμμα συμπίεσης δεν υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία!

en: The filename column is sorted after loading the archive
el: Η λίστα ταξινομείται βάση ονομάτων αρχείου μετά το άνοιγμα του συμπιεσμένου αρχείου

en: This archive is encrypted!
el: Αυτό το συμπιεσμένο αρχείο είναι κρυπτογραφημένο!

en: This file type is not supported!
el: Αυτή η μορφή συμπίεσης δεν υποστηρίζεται:

en: This is Xarchiver led status. When it's flashing Xarchiver is busy
el: Εικονίδιο κατάστασης του Xarchiver. Όταν αναβοσβήνει, το Xarchiver είναι απασχολημένο

en: This option affects the archive only if it has been modified more recently than the version already in the archive; unlike the update option it will not add files that are not already in the archive
el: Αυτή η επιλογή επηρεάζει το συμπιεσμένο αρχείο μόνο όταν τα αρχεία έχουν τροποποιηθεί πιο πρόσφατα από αυτά που βρίσκονται ήδη μέσα, και δεν θα προσθέσει αρχεία που δεν υπάρχουν ήδη.

en: This option extracts archives in directories named with the archive names
el: Αυτή η επιλογή εξάγει τα αρχεία σε καταλόγους που ονομάζονται βάση αυτών

en: This option includes the subdirectories when you add files with drag and drop
el: Με αυτή την επιλογή περιλαμβάνονται οι υποκατάλογοι κατά την προσθήκη αρχείων με μεταφορά και απόθεση

en: This option performs the same function as the freshen one,extracting files that are newer than those with the same name on disk,and in addition it extracts those files that do not already exist on disk
el: Αυτή η λειτουργία ενεργεί όπως η ανανέωση, αποσυμπιέζοντας τα αρχεία που είναι νεότερα από αυτά στο δίσκο, αλλά και αυτά που δεν υπάρχουν ήδη στο δίσκο.

en: This option takes more memory with large archives
el: Αυτή η επιλογή απαιτεί πολλή μνήμη για τα μεγάλα αρχεία

en: This option will add any new files and update any files which have been modified since the archive was last created/modified
el: Αυτή η επιλογή θα προσθέσει τα νέα αρχεία και θα ενημερώσει τα αρχεία που έχουν τροποποιηθεί από την τελευταία φορά που δημιουργήθηκε ή τροποποιήθηκε το συμπιεσμένο αρχείο.

en: Time
el: Ώρα

en: Timestamp
el: Χρονοσήμανση

en: Total Progress:
el: Συνολική πρόοδος:

en: Touch files
el: Ενημέρωση χρονοσήμανσης αρχείων

en: Type:
el: Τύπος:

en: Uncompressed size:
el: Αποσυμπιεσμένο μέγεθος:

en: Uncompressed size:
el: Αποσυμπιεσμένο μέγεθος:

en: Up
el: Πάνω

en: Update and add
el: Ενημέρωση και προσθήκη

en: Update existing files
el: Ενημέρωση υπαρχόντων αρχείων

en: Use a custom command:
el: Χρήση προσαρμοσμένης εντολής:

en: Version
el: Έκδοση

en: View
el: Προβολή

en: Web browser to use:
el: Περιηγητής ιστού:

en: When this option is used,tar leaves the data modification times of the files it extracts as the times when the files were extracted,instead of setting it to the times recorded in the archive
el: Με αυτή την επιλογή, ως ώρα τροποποίησης ορίζεται η ώρα που έγινε η αποσυμπίεση, αντί για την ώρα που είχε αποθηκευτεί στο συμπιεσμένο αρχείο.

en: Window
el: Παράθυρο

en: Yes
el: Ναι

en: You can't add content to deb packages!
el: Δε μπορείτε να προσθέσετε περιεχόμενο στα πακέτα deb!

en: You can't add content to rpm packages!
el: Δε μπορείτε να προσθέσετε περιεχόμενο στα πακέτα rpm!

en: You didn't set which browser to use!
el: Δεν έχετε ρυθμίσει τον περιηγητή που θέλετε να χρησιμοποιήτε.

en: You didn't set which program to use for opening this file!
el: Δεν έχετε ορίσει με ποιό πρόγραμμα θα ανοίγει αυτό το αρχείο

en: You don't have the right permissions to extract the files to the directory "%s".
el: Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να αποσυμπιέσετε αρχεία στον κατάλογο "%s".

en: You have to install rar package!
el: Πρέπει να εγκαταστήσετε το rar.

en: You haven't added any of them!
el: Δεν έχετε προσθέσει τίποτα

en: You haven't selected any files to add!
el: Δεν έχετε επιλέξει αρχεία για προσθήκη!

en: You missed the archive name!
el: Δεν εισάγατε το όνομα του συμπιεσμένου αρχείου!

en: You missed the password!
el: Δεν έχετε εισάγει κωδικό πρόσβασης!

en: You missed where to extract the files!
el: Δεν εισάγατε τη διαδρομή προορισμού!

en: [archive name]
el: [όνομα αρχείου]

en: _Add
el: _Προσθήκη

en: _Archive
el: συμπιεσμένο _αρχείο

en: _Extract
el: _Αποσυμπίεση

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Multi-Extract
el: Πο_λλαπλή αποσυμπίεση

en: _Password:
el: Κωδικός _πρόσβασης:

en: _Preferences
el: _Προτιμήσεις

en: _Properties
el: _Ιδιότητες

en: _Select
el: _Επιλογή

en: _Test
el: _Δοκιμή

en: _Thanks to
el: Ευχα_ριστείες

en: archive
el: συμπιεσμένο αρχείο

en: choose...
el: επιλογή...

en: destination archive
el: αρχείο προορισμού

en: example: *.txt; ac*
el: παράδειγμα: *.txt; ac*

en: file1 file2 file3 ... fileN
el: αρχείο1 αρχείο2 αρχείο3 ... αρχείοΝ

en: filenames
el: Ονόματα αρχείων

en: large
el: μεγάλο

en: selected
el: επιλεγμένων

en: small
el: μικρό

en: the proper archiver is not installed!
el: Δεν είναι εγκατεστημένο το απαιτούμενο πρόγραμμα συμπίεσης!

en: xarchiver: %s
    Try xarchiver --help to see a full list of available command line options.
el: xarchiver: %s
    Εκτελέστε xarchiver --help για να δείτε τη λίστα με όλες τις υποστηριζόμενες επιλογές..

en: |Compressed
el: |Συμπιεσμένο
