xarchiver 0.4.2rc2 - en to ca translation catalogue (270 entries)

en: 
    Name:
ca: 
    Nom:

en: "%s" is already open!
ca: «%s» ja està obert

en: %d dir %s (%s) | %d dirs %s (%s)
ca[0]: %d directori %s (%s)
ca[1]: %d directoris %s (%s)

en: %d file %s (%s) | %d files %s (%s)
ca[0]: %d fitxer %s (%s)
ca[1]: %d fitxers %s (%s)

en: %d file and %d dir %s (%s) | %d files and %d dirs %s (%s)
ca[0]: %d fitxer i %d directori %s (%s)
ca[1]: %d fitxers i %d directoris %s (%s)

en: 0 = no compression, 1 is default, 4 = fastest but least compression
ca: 0 = sense compressió, 1 per defecte, 4 = més ràpida però amb menor compressió

en: 0 = no compression, 3 is default, 5 = best compression but slowest
ca: 0 = sense compressió, 3 per defecte, 5 = millor compressió però més lent

en: 0 = no compression, 5 is default, 9 = best compression but slowest
ca: 0 = sense compressió, 5 per defecte, 9 = millor compressió però més lent

en: 0 = no compression, 6 is default, 9 = best compression but slowest
ca: 0 = sense compressió, 6 per defecte, 9 = millor compressió però més lent

en: 5 = default compression, 7 = max compression
ca: 5 = compressió per defecte, 7 = compressió màxima

en: <span color='red' style='italic'>Please install xdg-utils package so that
    Xarchiver can recognize more file types.</span>
ca: <span color='red' style='italic'>Instaŀleu el paquet «xdg-utils» i així
    «Xarchiver» podrà reconèixer més tipus de fitxers.</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Enter password for:</span>
ca: <span weight='bold' size='larger'>Introduïu la contrasenya de:</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Password required for:</span>
ca: <span weight='bold' size='larger'>Cal la contrasenya de:</span>

en: <th>Compressed:</th>
ca: <th>Comprimit:</th>

en: <th>Files:</th>
ca: <th>Fitxers:</th>

en: A GTK+2 only archive manager
ca: Un gestor d’arxius GTK+2

en: A_ction
ca: A_cció

en: A_dd
ca: A_fegeix

en: Actions:
ca: Accions:

en: Add
ca: Afegeix

en: Add files
ca: Afegeix fitxers

en: Add files to archive by asking their filenames and quits.
ca: Afegeix fitxers a l’arxiu demanant el seu nom i surt.

en: Add the archive extension to the filename
ca: Afegeix l'extensió de l'arxiu al nom de fitxer.

en: Add the given files by asking the name of the archive and quits.
ca: Afegeix els fitxers segons el nom de l’arxiu i tanca.

en: Adding files to archive, please wait...
ca: Afegint fitxers a l'arxiu, espereu…

en: Adding to archive:
ca: S'està afegeix a l'arxiu:

en: Advanced
ca: Avançat

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Allow subdirs with drag and drop
ca: Permet subdirectoris arrossegant i deixant anar

en: An error occurred while accessing the archive:
ca: S’ha produït un error al accedir al fitxer:

en: An error occurred!
ca: S’ha produït un error

en: Archive
ca: Arxiu

en: Archive Name
ca: Nom d'arxiu

en: Archive Properties
ca: Propietats de l'arxiu

en: Archive comment
ca: Comentaris d'arxiu

en: Archive contents:
ca: Contingut de l'arxiu:

en: Archive manager
ca: Gestor d'arxius

en: Archive tree
ca: Arbre de l'arxiu

en: Archive type:
ca: Tipus d'arxiu:

en: Archiver output
ca: Sortida de l'arxiver

en: Are you sure you want to do this?
ca: Esteu segurs que voleu dur a terme aquesta acció?

en: Attr
ca: Atributs

en: Attributes
ca: Atributs

en: Back
ca: Enrera

en: Browse
ca: Navega

en: Can't add files to the archive:
ca: No s’han pogut afegir els fitxers a l’arxiu:

en: Can't allocate memory for the archive structure!
ca: No es pot assignar memòria per l’estructura d’arxiu

en: Can't allocate memory for the archive structure:
ca: No s’ha pogut assignar memòria per l’estructura de l’arxiu:

en: Can't convert the archive to self-extracting:
ca: No s’ha pogut convertir l’arxiu en un auto-extraible

en: Can't create a new archive:
ca: No s’ha pogut crear un arxiu nou:

en: Can't create temporary directory in /tmp:
ca: No s’ha pogut crear un directori temporal a /tmp:

en: Can't extract files from the archive:
ca: No s’ha pogut extreure els fitxers de l’arxiu:

en: Can't fseek in file:
ca: No s’ha pogut consultar al fitxer:

en: Can't fseek to position 104:
ca: No s’ha pogut consultar a la posició 104:

en: Can't multi-extract archives:
ca: No s’ha pogut fer l'extracció múltiple dels arxius:

en: Can't open RPM file %s:
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer RPM %s

en: Can't open file "%s":
ca: No s’ha pogut obrir el fitxer «%s»:

en: Can't open file %s:
ca: No es pot obrir el fitxer «%s»:

en: Can't perform another extraction:
ca: No s’ha pogut dur a terme cap altre extracció:

en: Can't perform extraction!
ca: No s’ha pogut extreure

en: Can't perform this action:
ca: No s’ha pogut dur a terme:

en: Can't read data from file:
ca: No s’han pogut llegir les dades del fitxer:

en: Can't run the archiver executable:
ca: No s’ha pogut executar el compresor:

en: Can't write the unzipsfx module to the archive:
ca: No s’ha pogut escriure el mòdul unzipsfx per l’arxiu:

en: Cancel current operation
ca: Cancela l’operació actual

en: Choose the application to use
ca: Trieu l'aplicació a emprar

en: Choose the archive type to create
ca: Trieu el tipus d'arxiu a crear

en: Choose the temp directory to use
ca: Trieu el directori temporal a emprar

en: Close archive
ca: Tanca arxiu

en: Cmd-line outp_ut
ca: S_ortida de la línia d'ordres

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Compressed
ca: Comprimit

en: Compressed   size:
ca: Mida    comprimit:

en: Compressed size:
ca: Mida comprimit:

en: Compression ratio:
ca: Nivell de compressió:

en: Compression:
ca: Compressió:

en: Confirm deletion of files
ca: Confirma la supresió de fitxers

en: Copy
ca: Copia

en: Cr_eate
ca: Cr_ea

en: Create a new archive
ca: Crea un nou arxiu

en: Create a solid archive
ca: Crea un arxiu sòlid

en: Cut
ca: Talla

en: Date
ca: Data

en: Date modified
ca: Data modificada

en: Decompress file
ca: Descomprimeix el fitxer

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete files after adding
ca: Suprimeix els fitxers després d'afegir-los

en: Dese_lect all
ca: Dese_lecciona-ho tot

en: Destination dirs:
ca: Directoris de destí:

en: Do not store paths
ca: No desis els camins

en: Do you really want to cancel?
ca: Esteu segurs que voleu canceŀlar-ho?

en: Do you want to overwrite it?
ca: Voleu sobreescriure'l?

en: Doing so will probably corrupt your archive!
ca: Dur a terme aquesta acció probablement corromprà l’arxiu

en: Encrypted:
ca: Xifrat

en: Encryption:
ca: Xifratge:

en: Enter passwo_rd
ca: Entreu la cont_rassenya

en: Extract
ca: Extreu

en: Extract archive by asking the extraction directory and quits.
ca: Extreu l’arxiu demanant el directori de destí i tanca.

en: Extract archive to the destination directory and quits.
ca: Extrau l’arxiu al directori de destí i tanca.

en: Extract files
ca: Extreu fitxers

en: Extract files with full path
ca: Extreu els fitxers amb la ruta completa

en: Extract only those files that already exist on disk and that are newer than the disk copies
ca: Extreu tant sols els fitxers que ja existeixin al disc i que siguin nous que les seves còpies al disc.

en: Extract pathnames
ca: Extreu les rutes dels fitxers:

en: Extract to dir "Archive Name"
ca: Extreu al directori «Nom d'arxiu»

en: Extract to:
ca: Extreu a:

en: Extracting files from archive,please wait...
ca: S'estan extraient fitxers de l'arxiu, espereu…

en: Extracting from archive:
ca: S’està extraient de l’arxiu:

en: Failed to launch the application!
ca: No s'ha pogut executar l'aplicació

en: File Paths:
ca: Camins de fitxer:

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Files
ca: Fitxers

en: Files:
ca: Fitxers:

en: Files:%*s%s
ca: Fitxers:%*s%s

en: Forward
ca: Envant

en: Freshen and replace
ca: Congela i substitueix

en: Freshen existing files
ca: Refresca els arxius existents

en: From File
ca: Des del fitxer

en: Group
ca: Grup

en: HTML file
ca: Fitxer HTML

en: Hard Link
ca: Enllaç dur

en: Home
ca: Inici

en: Icons size (requires restart)
ca: Mida de les icones (cal reiniciar)

en: If checked the archive comment is shown after the archive is loaded
ca: Si està seleccionat el comentari de l'arxiu es mostra al carregar-se l'arxiu

en: In a solid archive the files are grouped together featuring a better compression ratio
ca: En un arxiu sòlid els fitxers s’agrupen per proporcionar una ràtio de compressió millor.

en: Include subdirectories
ca: Inclou els subdirectoris

en: List as
ca: Llista com

en: Location:
ca: Localització:

en: Make SF_X
ca: Crea SF_X

en: Method
ca: Mètode

en: Modified on:
ca: Modificat el:

en: Multi-Extract
ca: Extracció múltiple

en: Multi-extract archives
ca: Extracció múltiple d'arxius

en: Name:
ca: Nom:

en: New
ca: Nou

en: Number of files:
ca: Nombre de fitxers:

en: Number of files:
ca: Nombre de fitxers:

en: OS
ca: Sistema Operatiu

en: Only archives
ca: Sols arxius

en: Open
ca: Obre

en: Open <i>%s</i> with:
ca: Obre «<i>%s</i>» amb:

en: Open With
ca: Obre amb

en: Open a text file
ca: Obre un fitxer de text

en: Open an archive
ca: Obre un arxiu

en: Open image files with:
ca: Obre els fitxers d'imatges amb:

en: Open text files with:
ca: Obre els fitxers de text amb:

en: Open the selected files with
ca: Obre els fitxers seleccionats amb

en: Opening archive,please wait...
ca: S'està obrint l'arxiu, espereu…

en: Options
ca: Opcions

en: Options
ca: Opcions

en: Options:
ca: Opcions:

en: Overwrite existing files
ca: Sobreescriu els fitxers existents

en: Owner
ca: Propietari

en: Owner/Group
ca: Propietari/Grup

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Paste
ca: Enganxa

en: Path
ca: Camí

en: Path:
ca: Camí:

en: Pattern:
ca: Patró:

en: Permission
ca: Permís

en: Permissions
ca: Permisos

en: Please check the 'Store archiver output' option to see it.
ca: Comproveu l'opció «Desa la sortida del fitxer» per veure-la.

en: Please enter it!
ca: Si us plau, introduiu la contresenya

en: Please enter the extraction path.
ca: Si us plau introduiu el camí per extreure

en: Please enter the password.
ca: Si us plau introduiu la contrasenya

en: Please fill the "Extract to" field!
ca: Empleneu el camp «Extreu a».

en: Please go to Preferences->Advanced and set it.
ca: Aneu a Preferències->Avançat per seleccionar-lo.

en: Please install xdg-utils package.
ca: Instaŀleu el paquet «xdg-utils».

en: Please select the 7zCon.sfx module
ca: Si us plau seleccioneu el mòdul 7zCon.sfx

en: Please select the archives you want to extract
ca: Seleccioneu els fitxers que voleu extreure

en: Please select the destination directory
ca: Seleccioneu el directori de destí

en: Please wait until the completion of the current one!
ca: S’està duent a terme una alter operació

en: Points to
ca: Apunta a

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preferred archive format
ca: Navegador web preferit

en: Preferred temp directory:
ca: Directori temporal preferit:

en: Print the archive content as HTML
ca: Mostra el contingut de l'arxiu com HTML

en: Print the archive content as text
ca: Mostra el contingut de l'arxiu com text

en: Ratio
ca: Rati

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Root
ca: Arrel

en: Save the archive as
ca: Desa l'arxiu com

en: Save the self-extracting archive as
ca: Desa l’arxiu autodescomprimible com

en: Save window geometry
ca: Desa la geometria de la finestra

en: Select "New" to create or "Open" to open an archive
ca: Seleccioneu «Nou» per crear un arxiu o «Obre» per obrir-lo

en: Select _all
ca: Selecciona-ho _tot

en: Select _by pattern
ca: Selecciona per _patró

en: Select an application
ca: Seleccioneu una aplicació

en: Select by Pattern
ca: Selecciona per patró

en: Selected files
ca: Fitxers seleccionats

en: Selection
ca: Selecció

en: Show archive comment
ca: Mostra comentaris d'arxiu

en: Show archive location bar
ca: Mostra la barra de localització d'arxiu

en: Show archive tree sidebar
ca: Mostra la barra lateral d'arbre d'arxiu

en: Size
ca: Mida

en: Some errors occurred:
ca: S’ha produït algun error:

en: Sorry,I could not perform the operation!
ca: No s’ha pogut dur a terme l’operació

en: Sorry,this archive format is not supported:
ca: Aquest format de fitxer no està admès:

en: Sort archive by filename
ca: Ordena l'arxiu per nom de fitxer

en: Stop
ca: Atura

en: Store archiver output
ca: Desa la sortida del fitxer

en: Store full paths
ca: Desa tots els camins

en: Testing archive,please wait...
ca: S’està comprovant l'arxiu, espereu…

en: Text file
ca: Fitxer de text

en: The archive "%s" already exists!
ca: Ja existeix l'arxiu «%s».

en: The archive's directory structure is recreated in the extraction directory
ca: L’estructura de directoris de l'arxiu es recrea en el directori de destí

en: The archiver doesn't support this feature!
ca: Aquesta funcionalitat no està admesa.

en: The filename column is sorted after loading the archive
ca: La columna de nom de fitxer s’ordena després d'haver carregat l'arxiu

en: This archive is encrypted!
ca: L’arxiu està xifrat

en: This file type is not supported!
ca: Aquest format de fitxer no està admès.

en: This is Xarchiver led status. When it's flashing Xarchiver is busy
ca: Això són els leds de l'Xarchiver. Quan fan pampallugues l'Xarxiver està ocupat

en: This option affects the archive only if it has been modified more recently than the version already in the archive; unlike the update option it will not add files that are not already in the archive
ca: Aquesta opció tant sols afecta l'arxiu si s'ha modificat més recentment que la versió de l'arxiu; al contrari que al cas de l'opció d'actualització, no afegirà fitxers que no estiguin ja a l'arxiu

en: This option extracts archives in directories named with the archive names
ca: Aquesta opció fa que s'extregui els arxius a directoris amb el nom de l'arxiu

en: This option includes the subdirectories when you add files with drag and drop
ca: Aquesta opció inclou els subdirectoris quan s'afegeixen fitxers al arrossegar i deixar anar

en: This option performs the same function as the freshen one,extracting files that are newer than those with the same name on disk,and in addition it extracts those files that do not already exist on disk
ca: Aquesta opció fa la mateixa funció que la de refresc, extraient els fitxers que siguin més nous que els del mateix nom al disc, i a més a més extraurà els fitxers que no existien ja al disc

en: This option takes more memory with large archives
ca: Aquesta opció empra més memòria amb arxius grans

en: This option will add any new files and update any files which have been modified since the archive was last created/modified
ca: Aquesta opció afegirà qualsevol fitxer nous i actualitzarà els que s'hagin modificat des de que es va crear o modificar l'arxiu

en: Time
ca: Hora

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Total Progress:
ca: Progrés total:

en: Touch files
ca: Executa «touch» sobre els fitxers

en: Type:
ca: Tipus:

en: Uncompressed size:
ca: Mida descomprimit:

en: Uncompressed size:
ca: Mida descomprimit:

en: Up
ca: Amunt

en: Update and add
ca: Actualitza i afegeix

en: Update existing files
ca: Actualitza els fitxers existents

en: Use a custom command:
ca: Usa una ordre personalitzada:

en: Version
ca: Versió

en: View
ca: Visualitza

en: Web browser to use:
ca: Navegador web a emprar:

en: When this option is used,tar leaves the data modification times of the files it extracts as the times when the files were extracted,instead of setting it to the times recorded in the archive
ca: En activar aquesta opció, tar deixa les dates de modificació dels fitxers que extrau amb la data i hora del moment d'extracció, en lloc de la data i hora del moment de desar-los

en: Window
ca: Finestra

en: Yes
ca: Sí

en: You can't add content to deb packages!
ca: No podeu afegir contingut als paquets deb

en: You can't add content to rpm packages!
ca: No podeu afegir contingut als paquets rpm

en: You didn't set which browser to use!
ca: No heu triat el navegador a emprar.

en: You didn't set which program to use for opening this file!
ca: No heu triat el programa que obre aquest fitxer

en: You don't have the right permissions to extract the files to the directory "%s".
ca: No teniu els permisos correctes per extreure els fitxers al directori «%s».

en: You have to install rar package!
ca: Heu d'instaŀlar un paquet «rar».

en: You haven't added any of them!
ca: No heu afegit cap d'ells.

en: You haven't selected any files to add!
ca: No heu seleccionat cap fitxer per afegir

en: You missed the archive name!
ca: No heu introduit el nom per l’arxiu

en: You missed the password!
ca: No s’ha introduit la contrasenya correctament

en: You missed where to extract the files!
ca: No heu seleccionat un directori per extreure els fitxers

en: [archive name]
ca: [nom de l’arxiu]

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Archive
ca: _Arxiu

en: _Extract
ca: _Extrau

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Multi-Extract
ca: Extracció _múltiple

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Select
ca: _Selecciona

en: _Test
ca: _Prova

en: _Thanks to
ca: _Agraïments especials per a:

en: archive
ca: arxiu

en: choose...
ca: escull…

en: destination archive
ca: Arxiu de destí

en: example: *.txt; ac*
ca: exemple: *.txt; ac*

en: file1 file2 file3 ... fileN
ca: fitxer1 fitxer2 fitxer3 … fitxerN

en: filenames
ca: Noms de fitxers

en: large
ca: gran

en: selected
ca: seleccionat

en: small
ca: petit

en: the proper archiver is not installed!
ca: l’arxivador corresponent no està instaŀlat

en: xarchiver: %s
    Try xarchiver --help to see a full list of available command line options.
ca: xarchiver: %s
    Proveu xarchiver --help per veure un llistat complet de les opcions.

en: |Compressed
ca: |Comprimit
